Ostrov Grand Bahama nabízí vše, co očekáváte od tropického ostrova.

Ve Freeportu a Lucaya najdete vzrušení v kasinech, prvotřídní zábavu a all-inclusive hotely. Mimo město je celý ostrov plný přírodních krás a neuvěřitelných rozmanitostí mořského života. Nacházejí se tu  malé vesničky, které působí dojmem, že usnuly v čase. Na nekonečných kilometrech nádherných pláží můžete najít svou odlehlou zátoku, prozkoumat jeden z největších podmořských jeskynních systémů nebo naopak prožít taneční noc v kosmopolitním Freeportu.

Grand Bahama

Grand Bahama

Ostrov Grand Bahama patří k nejvyhledávanějším lokalitám na Bahamách a je druhým nejvýznamnějším ostrovem souostroví.

Objevení ostrova bylo výsledkem pátrání španělského cestovatele Ponce de Léona, který hledal „fontánu mládí“ a narazil na ostrov. Předpokládá se, že místo popsal jako „Baja  mar“ – mělké moře. Z toho vzniklo Gran Bajamar – velké mělčiny a postupem času se název transformoval do dnešní podoby. Na ostrově se našly archeologické artefakty indiánů Lucayan z 12. století.

Hlavním městem je Freeport, jedno z největších měst ostrova. Patří mezi nejvýznamnější turistická místa souostroví. Ve Freeportu nelze obdivovat historickou architekturu, protože zde nic takového není. Město je veskrze moderní. Stojí tu také luxusní hotely a kasina, ale ve srovnání s jinými lokalitami je zde méně obyvatel, což může přilákat turisty, kteří vyhledávají více klidu. Krásné bílé pláže jsou samozřejmostí.

Freeport Freeport

© Yevgen Belich / Shutterstock.com

Nedaleko od Freeportu, v národním parku Lucaya, najdete největší systém podzemních jeskyní na světě. Uvidíte tu také menší vodní toky (potoky a říčky) a samozřejmě pláže. Nedaleko od pláží leží přístav Port Lucaya s tržištěm, bary a restauracemi.

Potápění v jeskyních na ostrově Grand Bahama

Potápění v jeskyních na ostrově Grand Bahama

K návštěvě vybízí také malý ostrůvek východně od Freeportu, kde mají národní park Peterson Cay s útesy a písečnou pláží.

Ostrov Grand Bahama je jedinečný v kombinaci letovisek s malebnými rybářskými vesničkami, podvodními jeskyněmi, národními parky, krásným smaragdovým mořem, plážemi a mořským životem. Pláže jsou rozděleny do dvou kategorií:

  1. beaches-some – příklad Lucayan, Xanadu a Taino
  2. osamocené pláže – příklad Gold Rock

Ostrov je považován za ráj pro potápěče, díky krásným korálovým zahradám a „modrým dírám“.

Zajímavosti na ostrově Grand Bahama

Na ostrově si každý návštěvník najde něco, co ho zajímá. Od novomanželů, přes rodiny s dětmi, sportovní nadšence, až po milovníky přírody. Nikdy nezapomenete na plavání s delfíny, jídlo ve skvělých restauracích nebo na poškádlení štěstí v kasinu. Pokud se zajímáte o historii a kulturu, je zde celá řada každoročních festivalů, turné a místních událostí. Každý si najde způsob, jak využít karibského slunce, vodních sportů, rybaření, tenisu, golfu a mnoha dalších aktivit. Návštěvníci by neměli zapomenout na nákupní střediska, s nabídkou skvělého zboží osvobozeného od cla.

Pláže a vodní sporty ostrova Grand Bahama

Tyrkysové vody a písečné pláže patří mezi dvě z nejzapamatovatelnějších věcí na Grand Bahama. Některé úchvatné pláže nabízí ústraní a samotu, zatímco jiné poskytují nabídku na spoustu aktivit.

Na plážích, které nabízí aktivní činnost, najdete spoustu zábavy a her, včetně šnorchlování, vodního lyžování, windsurfingu, potápění, rybaření, plachtění, parasailingu. Uvítáte možnosti stravování, bary a zábavu. Mezi nejznámější pláže patří Lucaya Beach, Xanadu Beach a Taino Beach.

Pokud hledáte samotu, začněte na jihozápadní a jihovýchodní části ostrova. Nejokázalejší je určitě Gold Rock Beach, jež je součástí národního parku Lucayan. Další klidnou pláží je Fortune Beach.

Většina hotelů a pláží na Grand Bahama mají vše, co potřebujete pro zábavu na vodě. Pokud se nemůžete rozhodnout čeho využít, tak zkuste všechno 🙂 Dáváte-li přednost pobytu na břehu, zkuste frisbee nebo plážový volejbal. Můžete také vyrazit na prohlídku města.

Rybaření

Ostrov Grand Bahama je považován za jedno z nejlepších míst pro sportovní rybolov na světě. Rybářští nadšenci z celého světa se zúčastňují každým rokem soutěží a sezónních expedicí. Pokud bude rybolov vaším hlavním cílem, navštivte ostrov mezi dubnem a září.

Parasailing

Získejte nejlepší výhled na ostrov a využijte nabídku na parasailing. Je to vzrušující zážitek, kdy visíte na padáku několik desítek metrů nad mořem, který táhne motorový člun. Parasailing je možný hlavně na plážích Xanadu a Lucaya.

Plachtění

Někteří návštěvníci se rozhodnou přijet postaru, plavbou do přístavu. Každým rokem v červnu se zde koná regata plachetnic, což přitahuje mnoho návštěvníků.

Plavání s delfíny

Zjistěte, jaké to je, když komunikujete s delfíny v Dolphin Experience Lagoon. Můžete je pozorovat, fotografovat nebo si s nimi zaplavat.

Noční život na Grand Bahama

Noční život na ostrově může být vzrušující součástí vaší dovolené. Casino Treasure Bay v Lucaya poskytne ve večerních hodinách dostatek příležitostí k zábavě.

Junkanoo Parade

Přehlídka Junkanoo vzdává hold významnému období v bahamské historii. Během otroctví byly otrokům povoleny tři dny volna – 25. a 26. prosince a 1. ledna. Festival je vždy využit k výměně dárků a návštěvám přátel. Dnes představuje oslava Junkanoo živý průvod s doprovodem tradičních zvuků bubnů, měděných zvonků a píšťalek. Muži i ženy nosí ručně šité kostýmy a soutěží o pěněžní výhry. Pokud si necháte ujít tuto slavnost v zimě, je tu ještě letní Junkanoo.

Festival Junkanoo v Nassau Festival Junkanoo

© RealJunkanoo - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16136023

Chcete-li ochutnat Junkanoo jindy,  podívejte se na Junkanoo přehlídku v Port Lucaya Marketplace každý čtvrtek večer.

Šnorchlování

Ostrov Grand Bahama je ideálním místem pro šnorchlování. Díky svým jedinečným korálům, útesovým formacím podél ostrova a jasné tyrkysově modré vodě, mohou návštěvníci prozkoumávat podmořský život. Šnorchlování se provádí obvykle v poměrně mělkých vodách. Možná je i velká spousta prohlídek útesů se šnorchlováním, s odletem každý den z ostrova. Doprava a výbava je obvykle zahrnuta v ceně zájezdu, ale můžete si vzít i vlastní výbavu.

Paradise CoveReef Deadman je vzdálen asi 15 kilometrů od centra Freeportu a je jedním z mála míst, kde můžete šnorchlovat na útesu hned vedle pláže. Dalším místem pro šnorchlování je malý ostrov Peterson Cay, ležící jen jeden kilometr od jižního pobřeží Grand Bahama. Je to jeden z nejmenších národních parků na Bahamách a dostanete se tam pouze lodí. Většina návštěvníků si proto pronajme kajaky. Vzpomínky na celý život si odnesete z Dolphin Experience Lagoon, kde se dá šnorchlovat mezi delfíny a na otevřeném oceánu.

Některá střediska a hotely poskytují výbavu pro šnorchlování pro své hosty bezplatně.

Potápění

Ostrov Grand Bahama se pyšní pověstí ráje pro potápěče. Návštěvníci zde najdou hluboké, křišťálově čisté vody, hravé delfíny a příjemné modré díry.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (2 )
  • 60%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hodne turisticky ostrov

dne 2015-03-17 02:24:52

Grand Bahama je jednim z hlavnich ostrovu Baham a jezdi sem opravdu hodne turistu. Uz to samo o sobe rika dost. Najdete zde spoustu luxusnich hotelu, prehrsel sluzeb pro kazdeho, obchody a restaurace na kazdem kroku, proste vsechno na co si clovek vzpomene. Ceny ubytovani jsou zde ale hodne vysoko tak budte pripraveni. Kvalitni hotely si vezmou s klidem vic nez 300 USD/noc, ty nejlepsi i nasobne vic (ale ty jsem samozrejme nezkousel).
Na ostrove je i co delat, je zde nekolik zajimavosti, jen pocitejte s tim, ze je vse organizovano a vsechno je delano v americkem duchu cestovani (tzn. cattle effect - efekt stada). Nekomu to vyhovuje, nekomu ne.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

...

dne 2014-12-21 13:17:37

Davy lidí, přepálené ceny, masový turismus. Po Nassau další šílený turistický zážitek na Bahamách byl právě na Grand Bahama ostrově. Strávili jsme tady naštěstí jen chvíli a většinu času stejně objížděli zajímavosti ostrova, takže jsme se největším davům vesměs vyhli, ale i tak to bylo náročné. Příště bych se tomuto ostrovu vyhnul a vyrazil raději na nějaký víc klidný ostrůvek, kde i lidi jsou příjemnější a víc v pohodě.Dovolená Grand Bahama

Klikněte pro zobrazení nabídky Grand Bahama: zájezdy nebo Grand Bahama: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Grand Bahama!