Zdravotní péče v USA

Zdravotní péče v USA je na vysoké odborné úrovni, je však velmi drahá. Američany stojí zdravotní pojištění u kvalitní zdravotní pojišťovny více jak 400 USD měsíčně a to si velká část občanů nemůže dovolit. Minimálně 30% američanů tak nemá zdravotní pojištění!

Jen za konzultaci s lékařem zaplatíte 50-100 USD. Nemocnice  zde nesmí odmítnout pacienta, ale jestliže zjistí, že dotyčný není schopen uhradit léčebné výlohy, nebo nemá zdravotní pojištění, propustí ho. Pacient při propuštění musí být stabilizovaný a nesmí mu hrozit bezprostřední nebezpečí ohrožení života. Dluh se dále vymáhá a to i po opuštění USA.

Státní nemocnice a nemocnice na periferiích jsou mnohem levnější než nemocnice soukromé.

Z uvedeného vyplývá, že před odjezdem do USA je bezpomínečně nutné uzavřít zdravotní pojištění pro cestu do zahraničí. Doporučená výše limitu je minimálně jeden milion Kč, ideálně alespoň 3 miliony a v úplně optimálním případě mít pojištění bez limitu (nabízí např. AXA, ovšem je již poměrně drahé). Tak se vyhnete potížím s nečekanými výdaji za lékařský zákrok, případně za léky. Vhodné je i připojištění pro přepravu hospitalizované osoby, případně repatriaci zemřelého.

Kvalitní a přitom levné cestovní pojištění do USA si můžete vyřídit také online.

Očkování na cestu do USA

Pro cestu do USA není potřeba žádné očkování. Doporučuje se však mít klasická cestovatelská očkování alespoň proti žloutence A+B.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v USA

Klikněte pro zobrazení nabídky USA: zájezdy nebo USA: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do USA!