USA mají díky své roloze rozmanitou flóru a faunu.

Je zde spousta zalesněného prostoru. Lesy na severu a v horách jsou listnaté, místy smíšené. Mezi lesy listnatými převládají javory, jilmy, břízy, ořešáky. Na jihu, u Mexického zálivu, zase rostou subtropické druhy stromů, platany, magnólie, palmy a na pobřeží cypřišovité lesy. V národním parku Everglades na Floridě roste hustý subtropický les a mangrovové porosty.

Americký orel, symbol svobody

Americký orel, symbol svobody

Na jihozápadě země jsou polopouště téměř bez porostu. Rostou zde jen kaktusy, agáve, juky. V údolí národního parku Rocky Mountains se vyskytují jehličnaté lesy, které ve vysokých polohách přecházejí v alpinské louky. Na suchých náhorních planinách se nacházejí sukulenty. Tichomořské pobřeží je porostlé borovicemi a jedlemi. Několik tisíc let staré sekvoje nalezneme v Sierra Nevadě.

Bizony potkáte v mnoha státech USA

Bizony potkáte v mnoha státech USA

Fauna kontinentu z období před jeho kolonizací je mnohem méně početná. Evropané sem přivezli koně, dobytek a další domácí zvířectvo. A také evropské druhy v přírodě žijících ptáků. Kolonisté vybíjeli mnohohlavá stáda bizonů a vidlorohů amerických, jež nyní žijí pouze v rezervacích a je velkým zážitkem takového obra potkat (což není nic neobvyklého). Ohroženými druhy jsou i ovce tlustonohá, puma a orel bělohlavý.

Medvěd Grizzly je jedno z nejnebezpečnějších zvířat USA

Medvěd Grizzly je jedno z nejnebezpečnějších zvířat USA

Žijí zde ale i zvířata, kterým zatím vyhynutí nehrozí. Mezi ně patří jelenec virginský, černý medvěd barubal, vlk, rys, medvídek mýval, skunk, vačice opossum a ondatra.

V jehličnatých lesích na severu se vyskytuje los americký, jelen wapiti, liška, bobr, vydra a rosomák. Různé druhy mloků můžeme spatřit v Appalačském pohoří, v pouštích zase psouna prérijního spolu s jinými druhy hlodavců a ve stepích je mnoho kojotů. Ve Skalnatých horách žijí svišti, horské kozy a ojediněle můžeme narazit na medvěda grizzlyho. V řekách je množství ryb – pstruhů i štik, na severozápadě se loví i lososi.

Dante's View v národním parku Death Valley

Krajina USA je nepředstavitelně rozmanitá – od pouští, přes stepi, tropické oblasti, alpinské louky až po vysokohorské oblasti (na fotce Údolí smrti)

Na jihovýchdním pobřeží narazíme na aligátory, kajmany, mořské krávy, lvouny, lachtany i pelikány.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v USA

USA je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do USA či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)