Letecká doprava

Letecká doprava v USA překonává, co do počtu přepravených osob, všechny ostatní druhy dopravy.

Cestování letadlem je nejlepší metoda pro překonání velkých vzdáleností mezi americkými městy. Je poměrně levná, letenka z New Yorku do Los Angeles nepřijde ani na 400 USD, což je zhruba stejná cena jako za přepravu vlakem, ale ušetříte nejméně dva dny. Autem tuto vzdálenost urazíte asi za 4 dny.

Největší počty přepravovaných osob jsou na letištích Chicago, Atlanta, Dallas a Los Angeles.

V důsledku bezpečnostních opatření po 11. září 2001, došlo ke zhoršení podmínek pro cestování letadlem. Včasnost dopravy mohou ovlivnit i povětrnostní podmínky a hlavně zvýšený počet cerstujících v období svátků, především na Den díkůvzdání.

Levné letenky do/po USA můžete zakoupit také v našem online vyhledávači!

Železniční doprava

V USA je nejdelší železniční síť na světě, i když se od 20. let 20. století zkracuje její délka i množství přepravovaných osob. Dosud však stále přepravuje velké množství zejména velkoobjemových nákladů a kontejnerů. Železnice jsou soukromé.

Cestování vlakem není v USA tak rozšířené jako třeba v Evropě. Přeprava osob po železnici je běžná hlavně v příměstských oblastech. Pro občany USA jsou vlaky přijatelné pro přepravu na krátké nebo střední vzdálenosti. Rozvinutá je však jen v některých oblastech.

Z Bostonu do Washingtonu DC vede vysokorychlostní dráha Metroliner, která má zastávky i v New Yorku a Philadelphii.

V některých částech USA železniční doprava vůbec neexistuje.

Autobusová doprava

Nejlevnější dopravou v USA je autobusová doprava. Rozvinula se po 2. světové válce a získala si velkou oblibu. Využívá se pro městskou nebo předměstskou dopravu. Meziměstskou a transkontinentální dopravu zabezpečuje autobusová společnost Greyhund Bus. Na douhé cestování je to doprava nepohodlná.

Velice oblíbenou autobusovou společností, která má často opravdu skvělé akce (jízdenky třeba za 1USD) a které využívá řada lidí při cestování třeba mezi New Yorkem a Washingtonem, je společnost Megabus. Ta nabízí spoje po celých USA a také v Evropě.

Silniční doprava

V USA je nejrozsáhlejší silniční síť na světě. Preferovaným  dopravním prostředkem na krátké a středně dlouhé vzdálenosti je totiž osobní automobil. Na mnoha místech Spojených států veřejná doprava buď neexistuje, nebo je nepřiměřená, a tak je auto nezbytné. Počet osobních automobilů přesahuje 140 milionů.

Běžná křižovatka amerických dálnic

Běžná křižovatka amerických dálnic

Pokud si chcete vypůjčit automobil, musíte mít kreditní/debetní kartu, mezinárodní řidičský průkaz naopak v USA potřeba není (ale vyřiďte si jej, pro jistotu) a musíte složit zálohu (zpravidla se blokuje na kartě). Ceny se odvíjí od třídy vozu a délky zapůjčení a liší se také podle místa výpůjčky. Podívejte se do naší levné online autopůjčovny v USA, kde budete mít v ceně i velice důležité pojištění vozu a budete moci komunikovat v češtině.

Na některých mostech, tunelech nebo úsecích dálnic počítejte se zaplacením mýtného.

Lodní doprava

Ve východní části země jsou rozšířené vodní cesty. Nejvýznamnější jsou na Mississippi a na Velkých Kanadských jezerech.

Námořní doprava je soustředěna na jih a východ státu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v USA

Hledáte zájezdy do USA? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do USA, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.