San Jose je třetím největším městem v Kalifornii. Centrální San Jose je směs kanceláří, obchodů, hotelů a restaurací. Je zde také kongresové centrum. Podívejte se na náměstí San Pedro, kde místní zemědělci prodávají své ekologické produkty nebo navštivte novou radnici. Vždy můžete využít slunečného počasí a vydat se podél Guadalupe River nebo se procházet v některém z mnoha městských parků. Vždy zde najdete nepřeberné množství kulturních akcí v divadlech, uměleckých galeriích a muzeích.

Město leží na jižním konci San Francisco Bay. Je to největší město v Silicon Valley a třetí největší město Kalifornie. Je také nejlidnatějším městem v Kalifornii.

Město bylo založeno v listopadu roku 1777 jako El Pueblo de San José de Guadalupe,  první město ve španělské kolonii Nová Kalifornie. Město sloužilo jako zemědělská základna pro španělské vojenské posádky v San Francisco a Monterey. Když v roce 1850 získala Kalifornie nezávislost, stalo se právě San Jose jeho hlavním městem.

San Jose

San Jose

Po 2. světové válce bylo okolí Santa Clara Valley poslední největší nezastavěnou plochou a začali se zde usazovat veteráni, vracející se z války. Město se dál rozvíjelo, ujal se zde zejména technologický průmysl, což také San Jose přineslo přezdívku – hlavní město Silicon Valley. Udržuje si nadále globální statut města a je největším městem v San Francisco Bay Area.

Ve městě nejsou žádné výrazné architektonické styly. Vinu lze přisoudit rozvoji města po roce 1950, kdy byly zbořeny celé bloky historických komerčních i  rezidenčních staveb. Výjimku tvoří Downtown Historic Distrikt, De Anze Hotel a Hotel Saunte Blaire, z nichž oba jsou uvedeny v národním registru  historických míst. Obecní stavební projekty experimentovaly s více architektonickými styly a neobvyklými exteriéry – Dětské muzeum, Technické muzeum inovace a San Jose Theater.

Ve městě působí mnoho divadelních společností včetně Opera San Jose, Symphony Silicon Valley, balet San Jose Silicon Valley, Dětské hudební divadlo. Stojí zde také San Jose Museum of Art.

Zajímavosti San Jose

The Tech Museum (Museum of Science and Technology)

Nabízí velký interaktivní zážitek pro všechny věkové kategorie. Zprostředkovává pohled na to, jak technologie denně ovlivňuje život člověka.

The Tech Museum v San Jose

The Tech Museum v San Jose

Museum of Art

Muzeum je uznáváno pro své současné sbírky moderního umění. Začalo jako malá občanská galerie v roce 1969 a vyrostlo do dnešní podoby.

San Jose Museum of Art

San Jose Museum of Art

City Hall

Radnice byla otevřena v roce 2005. Skládá se ze skleněné rotundy, jižního křídla a východní věže.

San Jose City Hall San Jose City Hall

© KENNY TONG / Shutterstock.com

Dr. Martin Luther King, Jr. Library

Knihovna byla otevřena v roce 2003 jako největší knihovna na západ od Mississippi. Je to hlavní větev knihovního systému pro San Jose State University. Knihovna je veřejná.

Museum of Quilts and Textiles

První muzeum v USA, které je zaměřeno na deky a textilie. Má vynikající sbírku exponátů, která se čtvrtletně obměňuje.

Pamětihodnosti mimo centrum San jose

Winchester Mystery House

Legenda vypráví, že Sarah Winchester, dědička po vynálezci legendární pušky, měla strach z prokletí duchů těch, kteří byli touto puškou zabiti. Myslela si, že pokud by stavba budovy pokračovala, budou se duchové zlobit. To vedlo stavitele k tomu, že v tomto fantaskním domě je plno schodišť a bludišť, které nikam nevedou. Dům má jinak zvláštní architekturu.

Winchester Mystery House Winchester Mystery House

© Uladzik Kryhin / Shutterstock.com

Návštěvnící prý pozorovali nadpřirozené objekty v domě. Jediný způsob, jak to potvrdit nebo vyvrátit, je osobní návštěva muzea.

Santana Row

Vesnice obchodů, restaurací a hotelů s nočním životem. Působí zde celoroční farmářský trh. Během léta tu zdarma hrají každý víkend různé hudební skupiny. Je to místo, kde se dá relaxovat celý den.

Rosicrucian Egyptian Museum and Planetarium

Toto muzeum starého Egypta je financováno řádem Rosicruciánů, kteří zajistili archeologické exponáty z Egypta od roku 1920. Můžete si prohlédnout podrobné repliky hrobky a sbírku autentických mumií a artefaktů.

Rosicrucian Egyptian Museum and Planetarium v San Jose

Rosicrucian Egyptian Museum and Planetarium v San Jose

Japan town

Je zde několik dobrých japonských restaurací, obchodů a kulturních zařízení. Konají se zde několikrát do roka festivaly a funguje tu celoroční farmářský trh.

Willow Glen

Úchvatná nákupní čtvrť, která byla kdysi centrem města. Je zde mnoho obchůdků a restaurací, farmářský trh a v průběhu roku se tu konají místní festivaly.

Municipal Rose Garden

Je zde více než 4000 růžových keřů zastoupených 189 odrůdami. Zahrada je zaměřena výhradně na růže.

San Jose Municipal Rose Garden

San Jose Municipal Rose Garden

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Jose

Dovolená San Jose je dobrou volbou pro každého, koho láká USA. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace San Jose a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!