San Antonio je druhé největší město v Texasu. Jeho přitažlivost ročně potvrdí dvacet milionů turistů a přispívá tak značnou měrou ekonomice města. San Antonio je populární turistickou destinací. Ať už je to River Walk, lemovaná obchody, bary a restauracemi, nebo festivaly během vánoc a Nového roku. Při slavnostech, jako je Fiesta Noche del Rio, je město zalito flamencem nebo folklórem. Špičkovou turistickou atrakcí je Alamo. Navštívit můžete katedrálu San Fernando, The Majestic Theatre La Vilita, El Mercado nebo Místodržitelský palác.

San Antonio je sedmým nejlidnatějším městem v USA a druhým v Texasu. Žije zde asi 1,8 milionu obyvatel, na ploše 1067 km2. Město je pojmenováno po svatém Antonínu Peduánském, který má svátek 13.6., v den, kdy se zde zastavila v roce 1692 španělská expedice.

San Antonio

San Antonio

 

San Antonio je dnes žádanou turistickou destinací. Důležitou městskou tepnou je River Walk. Nachází se zde spousta obchodů, barů i restaurací. V průběhu roku ve městě probíhají různé festivaly a slavnosti. V létě na festivalu Fiesta Noche del Rio se turisté mají možnost seznámit s místním folklórem a flamencem. Obyvatelé města jsou hrdí na pevnost Alamo, pozůstatek bitvy Američanů o Texas.

Jediným průmyslovým odvětvím ve městě je průmysl farmaceutický. Texas Medical Center je konglomerát různých nemocnic, klinik, lékařského výzkumu a vzdělávacích institucí. Ekonomice města značnou měrou přispívá turistický ruch.

Je zde největší základna amerického letectva Lacland Air Force Base. Školí se tu letečtí specialisté z celého NATO, včetně České republiky.

Zajímavosti San Antonia

V San Antoniu se mísí jedinečná směs historie a současnosti. Jeho zábavní čtvrť je postavena na řece, kde má město své začátky a získává zde miliony návštěvníků ročně. Minulost představuje pevnost Alamo a Místodržitelský palác, současnost zase atrakce jako jsou vodní parky, golfové resorty.

San Antonio ZOO

Nejoblíbenější část je v nové části – život v Africe.

San Antonio ZOO

San Antonio ZOO

Witte Museum

Nachází se zde sbírka interaktivních exponátů a aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Stálé expozice představují indiánské jeskynní malby, archeologické artefakty jako egyptská mumie, texaští savci, plazy a hmyz.

Witte Museum v San Antoniu Witte Museum v San Antoniu

© 1001 Things in San Antonio, www.1001thingsinsanantonio.com

McNay Art Museum

První muzeum ve státě, které je produktem soukromého sběratele. Marion McNay nashromáždil přes 700 uměleckých děl.

McNay Art Museum McNay Art Museum

© 1001 Things in San Antonio, www.1001thingsinsanantonio.com

Muzeum se zaměřuje především na 19. a 20. století evropského i amerického umění takových umělců jako jsou Paul Cézanne, Pablo Picasso, Paul Gauguin, Henri Matisse, Georgia O’Keeffe, Diego Rivera, Marie Cassatt a Edward Hopper. Sbírka dnes obsahuje více než 14 tisíc objektů a je jednou z nejlepších sbírek současného umění a sochařství v jihozápadních Spojených státech. Muzeum je také domovem pro sbírky Tobinova divadelního umění, které je jedním z premiérových sbírek svého druhu v USA a výzkumnou knihovnu s více než 30.000 svazky.

Pevnost Alamo

Alamo je ideální místo pro zahájení návštěvy San Antonia k získání citu  pro historii města.

Pevnost Alamo v San Antoniu

Pevnost Alamo v San Antoniu

V únoru roku 1836 se stala texaská pevnost Alamo dějištěm bitvy o udržení Texasu. Hrstka 189 mužů, většinou dobrovolníků, bránila po dobu 13 dní pevnost proti přesile 4000 vojáků mexického generála Antonia Lópeze de Santa Any, jenž usiloval o připojení Texasu k Mexiku. Generál navrhl obráncům vzdát se bez boje. Velitel pevnosti s tím nesouhlasil, protože doufal v pomoc texaské armády Sama Houstona. Santa Ana na pevnost zaútočil, ale přes statečný odpor obránců byla obrana, poté co padl Viliam Travis, zlomena. Na 150 mrtvých Američanů přišlo 1250 mrtvých Mexičanů. Smrt Američanů se stala symbolem boje za svobodu.

Japanese Tea Gardens

Japonská čajová zahrada, přilehlá k Sunken Garden v Brackenridge parku, nabízí pohled na krásné květiny, vodní rostliny a vodopád. Je to ojedinělá ukázka, jak lze znovu využít starý lom.

Japanese Tea Gardens v San Antoniu

Japanese Tea Gardens v San Antoniu

San Antonio Botanical Garden

Toto živé muzeum, o rozloze 33 akrů, láká návštěvníky na prohlídku sezónních květin, exempláře rostlin z celého světa, modernistické skleněné pyramidy, ba dokonce i autentické sruby. Mezi hlavní exponáty patří staromódní celoroční zahrada, růžová zahrada, Kuamoto CS, rozsáhlé sbírky představující pohoří.

San Antonio Botanical Garden San Antonio Botanical Garden

© Shawn Kashou / Shutterstock.com

San Antonio Museum of Art

Nachází se v historickém areálu pivovaru Lone Star. Muzeum obsahuje jednu z největších sbírek starožitností na jihozápadě Spojených států, stejně jako působivé sbírky latinskoamerického umění. Sbírky kdysi patřily bývalému viceprezidentovi Nelsonu A. Rockefellerovi a Robertu K. Winnovi.

San Antonio Museum of Art San Antonio Museum of Art

© 1001 Things in San Antonio, www.1001thingsinsanantonio.com

Morgan´s Wonderland

Morgan´s Woderland, o rozloze 25 akrů, je zábavním parkem především pro děti, které trpí nějakou formou postižení.

Morgan´s Wonderland v San Antoniu Morgan´s Wonderland v San Antoniu

© Morgan's Wonderland, www.morganswonderland.com

Spanish Governor´s  Palace

Podle National Geografic Society je Místodržitelský palác nejkrásnější budovou ve městě. Je však trochu zastíněn Alamem. Budova byla postavena v roce 1749 a sloužila úředníkům španělské španělské provincie Texasu.

Spanish Governor's  Palace v San Antoniu Spanish Governor’s Palace v San Antoniu

© Butler Cain, www.butlercain.com

Nad vchodem je v kameni vytesán původní nápis ve španělštině a dvouhlavý habsburský orel. Je vybaven dobovým zařízením. Místní obyvatelé tak trochu věří, že zde straší.

The Spanish Missions

Čtvrť: Downtown různá umístění.

Řetěz pěti misií zřízených podél řeky San Antonio v 18. století se stal největší koncentrací katolických misií v Severní Americe. Misie byly postaveny především na rozšíření španělského vlivu v Novém Světě severně od Mexika. Misie sloužily mimojité také k začlenění povodních obyvatel do španělské společnosti.  Čtyři  misie – v San Jose, San Juan, Concepción a Espada byly původně založeny ve východním Texasu.

Alamo misie byla založena v roce 1718

První a dnes nejznámější z těchto misií bylo San Antonio de Valero, který se běžně nazývá Alamo. Byla založena v roce 1718 jako mezistanice mezi misiemi, které již existují ve východním Texasu a dalšími základními misiemi v Mexiku. Misie se stala ústředním bodem bitvy o Alamo.

San Jose misie byla založena v roce 1720

Brzy po misii Alamo byla založene druhá misie, asi pět mil po proudu. Sloužila jako sociální a kulturní centrum, ale také jako obrana před indiány.

San Juan misie byla založena v roce 1731

Během krátké doby se misie stala regionálním dodavatelem zemědělských a jiných výrobků včetně železa, dřeva, plátna, a kožených výrobků vyrobené v indiány ve svých dílnách.

Concepcion misie byla založena v roce 1731

Jedna z nejatraktivnějších misií v San Antoniu. Kostel na Concepcion vypadá v podstatě stejně jako před více než 200 lety, kdy stál v centru místní náboženské aktivity. Misie byla dobře známá svými náboženskými oslavami. Dnes už nejsou viditelné barevné geometrické vzory, které původně pokrývaly vnější povrch mise. Uvnitř jsou však původní malby náboženských symbolů a architektonických návrhů.

The Spanish Missions - Concepcion misie

The Spanish Missions – Concepcion misie

Espada misie byla založena v roce 1731

Misie San Francisco de la Espada stejně jako její sestra misie San Jose, San Juan a Concepcion, má své počátky ve východním Texasu. Původně pojmenovaná San Francisco de los Tejas, byla přejmenován Espada a přesídlila do San Antonia v roce 1731. Je nejjižnější z řetězu misií umístěných na San Antonio River. Misie Espada se vyznačuje velmi atraktivní kaplí a neobvyklým dveřmi.

Misie San Jose, San Juan, Concepcion, a Espada nadále fungují jako aktivní farnosti katolické církve a všechny jsou otevřené pro veřejnost.

Sea World San Antonio

Je to největší mořský zábavní park. Programy s vystoupením zvířat běží  po celý rok.

Sea World San Antonio

Sea World San Antonio

Six Flags Fiesta Texas

Je to zábavní park v kombinaci lunaparkem/akvaparkem. Můžete zde trávit celý den a nedělat nic jiného, než jezdit na horských drahách. Park je známý pro svou zábavu a pořádání letních koncertů.

Zábavní park Six Flags Fiesta Texas v San Antoniu Zábavní park Six Flags Fiesta Texas v San Antoniu

© Cassiohabib / Shutterstock.com

River Walk (Paseo del Rio)

Paseo del Rio je nezisková organizace, založená v roce 1968, na podporu, ochranu a zachování San Antonio River Walk. Je to v Texasu turistická atrakce číslo jedna. Po celý rok pořádá specielní akce podél řeky.

River Walk (Paseo del Rio) v San Antoniu

River Walk (Paseo del Rio) v San Antoniu

Jedná se vlastně o veřejný park pod úrovní ulice s luxusními hotely, restauracemi, různými obchody a historickými atrakcemi podél břehu řeky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Antonio

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace San Antonio? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které San Antonio nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do USA, nebudete litovat!