Národní park Mt. Rainier leží ve státu Washington. Mt. Rainier je 4392 m vysoká spící sopka, která byla naposledy v činnosti v letech 1820 až 1854. Park je atraktivní pro horolezce, populární jsou zde turistika, fotografování a táboření. Nachází se tu mnoho upravených cyklostezek.

Území  okolo Mt. Rainier bylo vyhlášeno národním parkem v roce 1899 prezidentem Williamem McKinleyem. Před tím bylo území zahrnuto v Pacifické lesní rezervaci, která se později přejmenovala na Lesní rezervaci Mount Rainier. Park zahrnuje 4392 vysokou spící sopku, která je nejvyšším bodem Kaskádového pohoří. Okolo hory vede stezka Wonderland Trail. Rozkládají se zde údolí, vodopády, louky, lesy a ledovce. Samotná hora je oblíbeným místem výstupu pro horolezce. Park se může pochlubit 370 km2 pralesů, chráněnými ledovci, sněhovými a firnovými poli.

Národní park Mt. Rainier

Národní park Mt. Rainier

Vrchol hory tvoří tři vrcholy – nejvyšší Kolumbia Crest, druhý Point Success – 4315m, třetí Liberty Cap – 4301 m. Sopka má dva krátery, oba v průměru přes 300 metrů. Poslední sopečná aktivita byla zaznamenána  v letech 1820 – 1854, ale svědkové uvedli, že na vlastní oči zažili sopečnou činnost i v letech 1858, 1870, 1879, 1882 a 1884. V současné době riziko sopečného výbuchu nehrozí, ale podle geologů sopka časem znovu vybuchne.

Zajímavosti národního parku Mt. Rainier

Národní park je přístupný auty po asfaltových silnicích ve východní části. Lze do něj vjet  i na severozápadě. Největší atrakcí parku je, kromě sopky Mount Rainier, více jak 20 ledovců, které spadají z vrcholu kráteru na všechny strany. Výše zmíněná okružní stezka kolem sopky Wonderland Trail je dlouhá 150 kilometrů. Tu  lze projít, se svolením strážce parku, za 10 až 14 dnů. Je to stezka pro zdatné turisty, vedoucí borovými, javorovými a cedrovými lesy. Během túry narazíte na horské bystřiny, jezera a ledovce, pozoruhodnou vegetaci a množství zvěře.

Paradise

Paradise je svah na jižní straně Mount Rainier ve výšce asi 1600 m. Je to pro návštěvníky nejmilejší turistická atrakce s historickým hotelem Paradise Inn a turistickým cetrem Henryho M. Jacksona.

Oblast Paradise národního parku Mt. Rainier

Oblast Paradise národního parku Mt. Rainier

Longmire

Longmire leží 10,5 kilometrů na východ od Nisquallijského vjezdu. Je to turistické centrum u řeky Nisqually ve výšce 842 metry mezi Hradbovým hřebenem a Tatooshským pohořím. Obklopuje ho prales. V Longmiru stojí motel, muzeum a budova administrativního centra.

Hluboké lesy jsou typické pro oblast Longmire v NP Mount Rainier

Hluboké lesy jsou typické pro oblast Longmire v NP Mount Rainier

V roce 1987 se  budovy staly národní historickou památkou. Longmire je jedním z míst, kde můžete začít túru okolo sopky po Woderland Trail.

Sunrise

Sunrise je nejvýše položené místo v parku a je přístupné vozidlům. Leží ve výšce 1950 metrů. Je to turistické centrum, okolo kterého se vyskytuje, kromě Wonderland Trail, množství turistických stezek.

Nádherný výhled z oblasti Sunrise v národním parku Mt. Rainier

Nádherný výhled z oblasti Sunrise v národním parku Mt. Rainier

Ohanapecosh

Ohanapecosh je tábořiště v jihovýchodní části parku, obklopené pralesy. V blízkosti tohoto turistického centra se nachází teplé prameny a vodopády Silver Falls.

Carbon River

Carbon River je vstupní stanice na severozápadě parku s tábořištěm a stezkou do deštného lesa.

Mowichské jezero

Mowichské jezero se nachází jižně od vstupní stanice Carbon River. Je to největší a nejhlubší jezero v parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Mt. Rainier

Dovolená Národní park Mt. Rainier je dobrou volbou pro každého, koho láká USA. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Mt. Rainier a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!