Když se řekne Los Angeles, každému se vybaví místa ja Hollywood, Beverly Hills, nebo překrásné několikakilometrové pláže. To je ale jen malinký střípek z mozaiky možností, které můžete v metropoli Kalifornie navštívit. Kromě zábavního průmyslu je město největším americkým přístavem, finančním centrem a hlavně industriálním gigantem.

Los Angeles leží na jihu Kalifornie, je druhým největším městem USA. Ze severu je město obklopeno pohořím San Gabriel Mountains, na východě Santa Anna Mountains, na severovýchodě je nejvyšší místo, 1544 metrů vysoký Mount Lukens. Z jihu chrání město skalnaté útesy Palos Verde. Městem protéká řeka Los Angeles River.

Los Angeles

Los Angeles

Když sem v roce 1542 poprvé přijeli Španělé, založili nejdříve misijní sídlo El Pueblo de Neustra la Reina de los Ángeles de la Porciúncula. Tento dlouhý název znamená Město naší Paní, královny andělů z Porciunkule a patřilo nejdříve Mexiku. Do USA bylo začleněno až v roce 1850.

Los Angeles tvoří 88 samostatných měst a městeček. Jsou to například City of Los Angeles, Long Beach, Pasadena Beverly Hills, Ingelwood, Comptom, Torrance, Santa Monica. Cetrum Los Angeles se označuje za Downtown. Obyvatelům města se říká Angelenos a více jak 30% z nich je hispánského původu.

Los Angeles z Griffitovy observatoře

Los Angeles z Griffitovy observatoře

Los Angeles je známé především díky zábavnému průmyslu. Je to ale i město sportu. V NHL hrají Los Angeles Kings, v NBA Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers.

Zajímavosti Los Angeles

Hollywood Boulevard

Hollywood Boulevard je jedna z nejznámějších ulic na světě. Na její nejrušnější části vznikl v roce 1958 Hollywoodský chodník slávy jako pocta umělcům. Byly do něj vsazeny mramorové hvězdy se jmény slavných herců a zpěváků. Mezi ty nejznámější patří Charlie Chaplin, Alfred Hitchcock, Michael Jackson, Patrick Swayze.

Hollywood Boulevard v Los Angeles Hollywood Boulevard v Los Angeles

© Andrey Bayda / Shutterstock.com

Nápis Hollywood

V Griffith Parku, na jižním svahu kopce Mount Lee, je známý nápis HOLLYWOOD. Je 14 metrů vysoký a dlouhý je 110 metrů. Byl vytvořen v roce 1923 a je symbolem filmového průmyslu.

Nápis Hollywood v Los Angeles

Nápis Hollywood v Los Angeles

Santa Monica

Je to město na pobřeží Tichého oceánu, propojené s Los Angeles. Je známé svým molem a dlouhými plážemi.

Pláž v Santa Monice a Santa Monica Pier

Pláž v Santa Monice a Santa Monica Pier

Malibu

Na severozápad od Santa Monicy leží Malibu – letovisko známé tím, že zde mají svá rekreační sídla hollywoodské známé osobnosti. Leží na 34 kilometry dlouhé písečné pláži.

Malibu

Malibu

Beverly Hills

Beverly Hills je město v západní části Los Angeles. Je to jedna z nejbohatších oblastí Kalifornie. V luxusních vilách zde žije americká High Society.

Ulice čtvrti Beverly Hills v Los Angeles

Ulice čtvrti Beverly Hills v Los Angeles

Universal Studios

Celý název zní Universal Studios Hollywood. Tato atrakce vás zavede do světa filmu a provede vás natáčením, rekvizitami a návštěvníky vtáhne do děje filmu. Zažijete zde virtuální zemětřesení, povodeň, lavinu, bude pod vámi padat most, setkáte se s King Kongem.

Universal Studios v Los Angeles Universal Studios v Los Angeles

© stigmatize / Shutterstock.com

Disneyland

Disneyland je nejznámějším a nejnavštěvovanějším zábavním pohádkovým komplexem na světě. Nachází se v Anaheimu, jihovýchodně od centra  Los Angeles.

Disneyland v Los Angeles

Disneyland v Los Angeles

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.33 hvězdy
    3.33 / 5 (3 )
  • 66.6%
  • (3)

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Stojí za návštěvu!

dne 2015-04-26 09:43:32

Na nákupy, hledání filmových hvězd, pozorování lidí a procházení se po chodníku slávy je Los Angeles skvělé. Noční život je tady dost divoký a má mnoho podob, takže si vybere každý. Pokud se chystáte slavit a nebo jen popíjet a vypadáte mladě, vemte si občanku, jste v USA a tady se tohle hodně sleduje.
Šli jsme se projít na známou Venice beach, kde jsme potkali spoustu podivínů a lidí, pro které je tahle pláž vyhlášená. Navštívili jsme studia Universal, líbilo se nám tady ale více lidí nám řeklo, že floridská verze v Orlandu je prý mnohem lepší. Těžko říct.
Jeli jsme se taky projet na známou Mulholland Drive s vidinou toho, že uvidíme domy slavných a třeba i nějakou hvězdu, ale bouhžel, ani jedno jsme moc neviděli, domy jsou schované za vysoké ploty a stromořadí. Určitě je to tady ale hezké pro výhledy na město.
Nákupy jsou tady prý dobrě v The Grove, ale nemám to osobně vyzkoušeno, v L.A. jsme nenakupovali, nechávali jsme si to až na konec dovolené v USA, ať s sebou v autě netaháme milion věcí.
Celkově se mi Los Angeles líbilo, je pravda, že je to trošku omšelé město, kde v některých čtvrtích asi nebude moc bezpečno, ale hlavní atrakce (chodník slávy, pláže, mola, nápis Hollywood, studia Universal a třeba i zmíněná Mulholland Drive) stojí za vidění, i kdybyste tady měli strávit jen půl dne.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Docela ošklivé a nezajímavé město

dne 2015-03-23 15:13:34

Pláže tady jsou docela OK, jsou to městské pláže, takže od nich člověk nemůže čekat zázraky, navíc mně se pláže na západě USA moc nelíbí, není to můj typ pláží. Navíc voda je tady docela studená. Los Angeles je obrovské město s šílenou dopravou, počítejte s tím, že se tady někam dostat je na dlouho, navíc všude smog. Přesto se tady vyplatí mít auto, člověk víc uvidí. Pokud jste hráli Grand Theft Auto , tak máte hodně dobrou představu, jak to tady vypadá (pro Los Santos z GTA bylo totiž vzorem právě Los Angeles) :D

Los Angeles se mi moc nelíbilo, je to vcelku špinavé a nezajímavé město, kde krom dvou či tří atrakcí (kde stačí strávit dohromady možná hodinu času) nic dalšího zajímavého není. Na západě USA je spousta krásnějších míst, kde stojí za to strávit čas, tak z LA utečte jak jen to půjde, nejlépe někam do přírody a mimo smog.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Los Angeles

dne 2014-12-18 01:27:31

Když pominu smog, který byl v Los Angeles dost cítit je to bezva město pro návštěvu. Už jen možnost vidět obří nápis HOLLYWOOD na kopci ve městě je úžasný zážitek, když ho člověk celé roky sleduje v televizi a pak ho vidí na vlastní oči. Kromě toho tady je spousta dalších věcí, které musíte vidět jako třeba chodník s hvězdami slavných nebo Santa Monica pier, moc se nám líbilo třeba to, že jsme projeli celý Sunset blvd a nebo se autobusem svezli z Beverly Hills do Santa Monicy a zpět.Dovolená Los Angeles

Chcete-li vyrazit na dovolenou do USA a zajímá-li vás přímo destinace Los Angeles, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do USA a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v USA je bezva!