Houston se umístil na čtvrtém místě v USA co do počtu obyvatel. Nachází se ve státě Texas. Město je známé těžbou ropy, přístavem a především pak řídícím střediskem vesmírných letů. Každoročně se zde pořádá na přelomu února a března výstava hospodářských zvířat, spojená s rodeem. Dalšími akcemi zajímavými pro návštěvníky města jsou Řecký festival, Houston Auto Show a jeden z největších uměleckých festivalů v USA, Bayou City Art Festival.

Houston

Houston

Co nabízí Houston

Houston je město s největším počtem obyvatel v Texasu a čtvrtým největším v USA. Žije zde okolo 5,5 milionu obyvatel, na ploše 1600 km2. Sídlí zde středisko řízení vesmírných letů amerických raketoplánů Lyndon B. Johnson Space Center, a proto se městu přezdívá Space City.

Město bylo založeno v roce 1836 nedaleko řeky Buffalo Bayou. Své jméno nese po Samu Houstonovi, muži, který bojoval proti mexickému diktátorovi Santa Anovi a mstil se za zabité Američany v pevnosti Alamo.

Houston v noci

Houston v noci

Město se kromě řízení vesmírných letů – Mission Control Center – zabývá výrobou zařízení pro těžbu ropy. Stalo se sídlem největší zdravotnické firmy na světě Texas Medical Center a jeho přístav Port of Houston je desátým největším na světě.

Každoročně se v Houstonu slaví několik kulturních událostí. Největší a nejdelší je běh hospodářských zvířat Houstonem a s tím spojená Rodeo Show, která se koná na přelomu února a března. Další velkou kulturní akcí je noční Houston Pride Parade, Houstonský řecký festival, Art Car Parade a Bayou City Art Festival, který je považován za jeden z největších uměleckých festivalů v USA.

Lyndon B. Johnson Space Center v Houstonu Lyndon B. Johnson Space Center v Houstonu

© amadeustx / Shutterstock.com

Divadelní čtvrť, umístěná v centru města, je domovem pro devět divadelních organizací. Toto je druhá největší koncentrace divadel v USA. Vystoupení probíhají v šesti sálech. Toto město je jedním z mála měst v USA s trvalými profesionálními divadelními společnostmi ve všech oblastech divadla. Je zde opera – Grand Opera, balet – Houston Ballet, hudba – Symphony Orchestra a divadlo. Je tu také množství lidových umělců a malých progresivních uměleckých organizací.

Ve městě je neuvěřitelných 337 parků a dalších 200 zelených ploch, což činí celkem přes 370 km2 zeleně.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 2 hvězdy
    2 / 5 (1 )
  • 40%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Turctové americké velkoměsto

dne 2015-03-01 04:04:10

V Houstonu jsme měli přestup na cestě ze západu USA na východ. Bohužel přestup se nekonal, protože byl problém s letištěm, tak jsme ve městě nakonec zůstali na si 20 hodin. Využili jsme toho k tomu, že jsme si zajeli do centra, podívat se a projít se městem. Chtěla jsem si taky zajít na nějakou pláž a ještě se okoupat v oceánu (tentokrát Atlantském), což se mi ale nepodařilo, protože nedaleko centra asi pláž nikde žádná není (myslela jsem, že ano, když až k městu sahá záliv).

Je vidět, že Houston patří mezi místa, kam jezdí na dovolenou američané, s několika lidmi jsme se tady dali do řeči (hodně nám řekla recepční na hotelu) a ta nám to potvrdila. Ptali jsme se i kam si zajít, ale nic z toho, co nám uváděla jako hlavní atrakce města, nás nezaujalo (muzea, nebo památník holokaustu - ten mě tady překvapil), takže jsme skončili u procházky centrem.

Moc tady toho prostě k vidění není. Město je docela hezké, ale nijak zvlášť nás nezaujalo. Moc nevím, proč sem američani jezdí, možná kvůli nakupování, těžko říct. Znova bych sem ale určitě nemusela a asi bych to ani nikomu nedoporučila. Je to prostě tuctové americké město, nic víc, nic méně.Dovolená Houston

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Houston a nebo další spoustu zájezdů do USA. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Houston a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!