Dallas je třetí největší město v Texasu. Turisté mají mnohdy své vlastní důvody pro návštěvu Dallasu. Ať je ale důvod jakýkoliv, rodina, konvence nebo prázdniny,  žádný cizinec by neměl Dallas opustit, aniž by navštívil alespoň několik vybraných míst. Patří mezi ně Ameriquest Field, The Dallas Arboretum, Dealey Plaza, The Fort Worth Stockyards, The Fort worth Water Gardensm The Gaylord Texan, Gilley´s Dallas, Lone Star Park at Grand Prairie. Není to v žádném případě definitivní seznam, ale je to dobrý začátek.

Dallas se rozkládá na ploše 997 km2 a je tak třetím největším městem v Texasu. Žije zde asi 1,2 milionu obyvatel. Nese jméno po bývalém americkém prezidentovi Miffinovi Dallasovi.

Downtown Dallasu v noci

Downtown Dallasu v noci

Dne 22.11.1963 byl ve městě spáchán atentát na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho.

Ekonomika města je založena především na bankovnictví, obchodu, energetice a lékařském výzkumu. Jeho historický význam tkvěl v petrochemickém průmyslu a v pěstování bavlny.

Dallas byl až do roku 1821 pod španělskou nadvládou. Když Mexiko vyhlásilo nezávislost na Španělsku, stala se oblast součástí mexického státu Coahuila y Tejas. V roce 1836 se republika Texas oddělila od Mexika a stala se nezávislým národem. V roce 1845 byl Texas oficiálně připojen ke Spojeným státům. Dallas byl oficiálně vsunut do státu v únoru 1856.

Dallas

Dallas

V Dallasu stojí několik budov vyšších než 210 metrů. Ačkoliv architektura v Dallasu se datuje od konce 19. do počátku 20. století, většina architektonických staveb ve městě je moderní a postmoderní éry. K ukázkám moderní architektury patří Réunion Tower. Dobrým příkladem postmoderní éry jsou mrakodrapy ve Fountain Place, Bank of America Plaza, renesanční věž, JPMorgan Chase Tower a Comercia Bank Tower.

Dallas je také městem, kde mají sportovní týmy všech čtyř hlavních amerických sportů. Dallas Cowboys v národní fotbalové lize, Dallas Maverics v NBA, Texas Rangers v nejvyšší basketbalové lize a Dallas Stars v NHL.

Zajímavosti Dallasu

Ameriques Field (Ballpark v Arlingtonu)

Chcete-li vidět, jak se hraje baseball v Dallasu, musíte navštívit ballpark. Nachází se tu síň slávy, zaměřená na texaský baseball. Mají zde i dětský oddíl. Kromě muzea je součástí sportovní galerie obchod se suvenýry a dvě restaurace.

Ameriques Field (Ballpark v Arlingtonu) Ameriques Field (Ballpark v Arlingtonu)

© Ffooter / Shutterstock.com

The Dallas Arboretum

Většina turistů si myslí, že Dallas tvoří několik mrakodrapů uprostřed ploché prérie. Výlet do Arboreta to změní. Jen pár minut od centra Dallasu, na břehu jezera Shote Rock, spatříte ráj stromů a květinové výzdoby na ploše více jak 66 akrů. Je to výborné místo k relaxaci.

The Dallas Arboretum

The Dallas Arboretum

Dealey Plaza

Toto náměstí bylo postaveno jako brána do Dallasu, ale stalo se neslavným jako místo atentátu na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho.

Dealey Plaza - místo, kde byl zastřelen John F. Kennedy

Dealey Plaza – místo, kde byl zastřelen John F. Kennedy

Dnes je Dealey Plaza přírodním krajinářským parkem. Návštěvníci si mohou prohlédnout okolí, včetně travnatého pahorku, kde stojí muzeum pro vzpomínky na prezidenta Kennedyho.

Zabití prezidenta J. F. Kennedyho

Zabití prezidenta J. F. Kennedyho

The Fort Worth Stockyards

Je označen jako národní historické centrum čtvrti. Prezentuje se jako směs starého západu s moderní zábavou a nákupy. Je zde vše, co je pro turisty důležité – hotely, nakupování, stravování, zábava a to vše v docházkové vzdálenosti. Pokud jedete autem, je zde dostatek možností k parkování.

The Fort Worth Stockyards The Fort Worth Stockyards

© Philip Lange / Shutterstock.com

Mezi zajímavosti patří „Tarantula Train“. Během léta zde baví „lupiči a únosci“ cestující, když imitují přepadení vlaku.

Mezi další zajímavosti Stockyards patří Texas Cowboy Hal of Fame, The Cowtown stadion a Cowtovn Opry.

The Fort Worth Water Gardens

Vodní zahrady jsou jedinečnou atrakcí. Mají tři bazény.

The Fort Worth Water Gardens The Fort Worth Water Gardens

© Philip Lange / Shutterstock.com

The Gaylord Texan

Nachází se asi 30 kilometrů od centra Dallasu na jezeře Grapevine. Je to velká atrakce, která nabízí spoustu zábavy. Vrcholem je asi obrovské Lone Star Atrium, plocha se zahradami a květinami o rozloze 4,5 akru.

Zdejší restaurace nabízejí téměř všechny variace na texaskou kuchyni. Leží tu také nejlepší golfové hřiště na světě, které patří Cowboy Golf Clubu.

Pokud se chcete ubytovat, pokoje jsou v texaském stylu ve vysoké kvalitě.

Gilley´s Dallas

Chcete ukázat přátelům a známým že jste byli v Texasu? Potom navštivte Gilley. Můžete si zde koupit typické texaské suvenýry, tričko nebo kovbojský klobouk. Gilley nabízí živou country hudbu, tanec, restaurace nebo také jízdu na mechanickém býkovi.

Lone Star Park v Grand Prairie

Je to velký „palác“ pro koňské dostihy. Od dubna do července tu závodí plnokrevní koně. Během prázdnin se zde pořádají koncerty a různé rodinné aktivity.

Lone Star Park v Grand Prairie

Lone Star Park v Grand Prairie

The Nasher Sculpture Center

Je postaven na konceptu „pod střechou je méně muzea“, proto je toto muzeum z velké části prosklené. Nasher Sculpture Centrum se rychle stalo jedním z nejdiskutovanějších středisek umění. Představují se zde trojrozměrná díla ze sbírky Raye Nashera. Najdeme tu i práce řady světových mistrů, včetně Picassa.

Centrum je alternativou Dallas Museum of Art.

Stalo se oázou pro pracovníkky z okolních mrakodrapů, kteří si zde našli své místo pro oběd.

Southfork Ranch

Southfork Ranch je kulturním mezníkem. Lze se domnívat, že je to jeden z nejuznávanějších amerických domovů. I když byl jen zřídka využíván pro filmování seriálu Dallas, budou si ho diváci navždy pamatovat jako kultovní domov bohatých Američanů.

Southfork Ranch Southfork Ranch

© jocelyn ALBERT, www.youtube.com/channel/UCbHxw2WHFcxvDzWa7r4uCEw

Ve skutečnosti není vlastně Southfork ani v Dallasu, ale v Parkeru, asi 20 minut severně od centra Dallasu. Na rozdíl od toho, co viděli diváci v seriálů, je Southfork nyní využíván jako konferenční centrum a může se zde ubytovat až 10000 lidí. Pořádají se sem také zájezdy pro zájemce, kteří chtějí zblízka vidět život Ewingů. Je zde výstavka kostýmů ze seriálu, zbraní a dokonce i Jockovo auto.

Televizní seriál Dallas

Televizní seriál Dallas

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.5 hvězdy
    3.5 / 5 (2 )
  • 70%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Standardní americké velkoměsto, kde nic moc zajímavého není

dne 2015-05-07 06:02:11

Další americké velkoměsto, které nabízí standardní americké "služby". Ubytování tady seženete v luxusních hotelích v historických budovách, ale jsou tady i levné hotýlky za pár dolarů na noc. Centrum města projdete za hodinku, není tady nic vyloženě atraktivního. Jde zajet na ranč Southfork ze seriálu Dallas, ale podle mě stojí se na něj jen podívat z venku a jet dál, pokud teda nejste vyloženě fanatici do seriálu. Jinak Dallas nic moc dalšího nenabízí, líbil se nám ale v noci, kdy je krásně nasvícený a připomínal nám Manhattan v New Yorku.Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Přátelské město vhodné pro rodiny s dětmi

dne 2014-11-25 23:48:33

J.R. Ewing už je sice pryč, ale Dallas žije stále a daří se mu velmi dobře. Nemyslím samozřejmě světoznámý seriál, ale město Dallas ležící v americkém státě Texas, kam jsem zavítala v rámci cesty po Spojených státech. V Dallasu jsme původně jen přestupovali, ale využili jsme toho a udělali si tady třídenní zastávku a nelituji toho.

Dallas nabízí docela dost různých atrakcí, podobně jako každé větší americké město. Pokud máte rádi umění, bude se vám líbit místní muzeum umění, kde jsou k vidění stálé expozice afrického, evropského a amerického umění s několika hezkými kousky. Nedaleko města leží krásné jezero, kam si můžete zajet udělat piknik. Jsou zde i hřiště pro děti. Celé město je na děti ostatně velmi dobře připraveno, je tady spousta atrakcí pro děti a proto je Dallas hodně vyhledávaný mezi rodinami s dětmi.

Můžete zajít třeba do ZOO, pak do místního akvária (skvělé, polovina je udělána jako deštný prales s mnoha exotickými zvířaty a ptáky a rostlinami, druhá polovina se věnuje mořskému životu - celé akvárium je moc hezky udělané), dále do některého z muzeí (třeba Sixth Floor Museum se věnuje životu a atentátu na J.F.Kennedyho, který byl zastřelen právě v Dallasu), pak můžete zajet třeba ke zmíněnému jezeru (White Roct Lake) atp.

Moc hezké je také místní arboretum a botanická zahrada, kde se můžete v klidu procházet a užít si krásné odpoledne. Ideální je jít na uvedená místa mimo víkend, kdy je tady více místních.

Dallas je příjemné město a moc mne překvapilo, původně jsem si myslela, že to bude studené město vybudované na penězích z ropy, ale třebaže tomu tak možná je, je to město velmi přátelské a jeho obyvatelé také.Dovolená Dallas

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Dallas a nebo další spoustu zájezdů do USA. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Dallas a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!