Vízum na Srí Lanku

K 1.1.2012 zavádí Srí Lanka vízovou povinnost, tzv. Electronic Travel Authorization (ETA). Na všechny krátkodobé pobyty do 30 dnů, je nutné vyřídit ETA ještě před odletem a to za poplatek 30 USD/os. Přes systém ETA je možno požádat i o 90 denní turistické vízum.

Žádost si můžete jednoduše podat online na www.eta.gov.lk (anglicky).

Požadavky na vyřízení jsou: platnost pasu min. 6 měsíců po návratu z dovolené, potvrzená zpáteční letenka, dostatek finančních prostředků na průběhu pobytu.

Vízum lze vyřídit také po příletu na letiště, a to za poplatek 35 USD/os., ovšem velice, VELICE důrazně doporučuji si vízum vyřídit již předem online. Důvodem je to, že ačkoli Srí Lanka deklaruje možnost vyřídit vízum po příletu (on arrival), nemusí vás některé letecké společnosti vpustit na palubu letadla, pokud nebudete mít vízum na Srí Lanku zajištěno předem. Ze stejného důvodu také velmi doporučuji, abyste si vytiskli email s potvrzením víza, který vám přijde zpravidla do hodiny po odeslání žádosti na www.eta.gov.lk (obvykle chodí do 15 min.).

Budete-li chtít na Srí Lance vyřídit prodloužení víza, je to možné celkem až na 6 měsíců (je zde poplatek okolo 1500 Kč), a to na Department of immigration and Emmigration, Ananda Rajakaruna Mawatha 41, v Colombu.

Konzulát Srílanské demokratické socialistické republiky najdete na této adrese:

Malostranské nám. 2, 118 00 Praha 1
Tel: 602 211 411
Fax: 602 271 600
E-mail: [email protected]
Web: www.lanka.cz

Celní informace, dovoz a vývoz zboží a věcí osobní potřeby

Při vývozu či dovozu cizí měny, přesahující výši 5000 USD je nutno tuto skutečnost nahlásit při celním odbavení (Exchange Control, Form D). Ze Srí Lanky pak můžete vyvážet maximálně 250 srílanských rupií.

Bez proclení je na Srí Lanku povoleno dovážet věci osobní potřeby, včetně 200 kusů cigaret nebo 50 kusů doutníků, případně 375 g tabáku. Dále můžete do země bez cla dovézt 2 láhve vína, 1,5 l lihovin, osobní parfémy a 250 ml toaletní vody.

Dárek či suvenýr můžete bez cla dovézt, pokud nepřesáhne hodnotu 1000 srílanských rupií.

Všichni cestující jsou povinni deklarovat drahé kovy, zbraně a veškeré zboží obchodní povahy.

Po příletu na Srí Lanku můžete být požádáni o vyplnění zavazadlového prohlášení (Baggage Declaration Form).

Do země není povoleno dovážet drogy a narkotika, indickou a pákistánskou měnu, pornografickou a erotickou literaturu.

Vyvážet není povoleno zlato, platina, stříbro, starožitnosti, drahokamy a polodrahokamy (a to ani v zakoupených špercích), slonovina, narkotika, zbraně a munice, zvířata a rostliny.

Ze Srí Lanky můžete vyvézt maximálně 3 kg čaje a zboží zakoupené pro osobní potřebu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Srí Lance

Dovolená na Srí Lance? Dobrá volba! Na nic nečekejte a prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů a akčních Last minute, které jsou nyní k dispozici. Zájezdy na Srí Lanku vám jistě učarují!