V 15. století nechal neapolský král Alfons Aragonský znovu vystavět mohutnou pevnost Castello Aragonese, jež na tomto místě na ostrově Ischia stávala už v antice. Tentýž muž nechal postavit i 400 metrů dlouhou galerii, která k pevnosti vede. Kulturního rozkvětu se kastelu dostalo po roce 1509, kdy se do něj nastěhovala římská šlechtična a básnířka Vittoria Colonna, jejíž dvůr byl proslaven široko daleko.

Castello Aragonese

Castello Aragonese

Co nabízí Castello Aragonese

Areál pevnosti, ležící v nadmořské výšce 115 metrů, dodnes vypadá jako malé městečko – vždyť v 18. století zde žilo téměř 2000 rodin.

V 19. století se z kastelu stalo vězení a jeho okolí bylo přestavěno. Od roku 1911 je pevnost soukromým majetkem rodiny Matterů.

Krásný výhled na Ischii z Castello Aragonese Krásný výhled na Ischii z Castello Aragonese

© leoks / Shutterstock.com

Kastel však lze navštívit. Na cestu vzhůru můžete použít výtah. Nahoře se nachází kavárna s krásnou vyhlídkovou terasou. Sestoupit se dá po široké rampě. Určitě nevynechejte prohlídku kláštera klarisek se sedacími hroby a návštěvu šestibokého kostela sv. Petra. Prostory bývalého kostela della Immacolata se dnes využívají jako výstavní síň.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Castello Aragonese

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Castello Aragonese? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Castello Aragonese nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!