Pro cestu do Indonésie je nutné mít vízum a zpáteční letenku. Po příjezdu do země turisté musí vyplnit na letišti celní deklaraci, která specifikuje různé kategorie dovozových omezení.

Vízum do Indonésie

Indonéské úřady přestaly, s platností od 26. ledna 2010 na mezinárodních hraničních přechodech, vydávat krátkodobá 7-denní příletová víza (Visa on arrival).

Občané zemí zapojených do programu příletových víz, včetně ČR, mají možnost získat pouze 30-denní vízum, za poplatek 25 USD s jednorázovou možností prodloužení o dalších 30 dnů. Nezbytnou podmínkou zůstává platnost cestovního dokladu minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonéské republiky.

Náležitosti:

  • platnost cestovního dokladu minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonéské republiky
  • poplatek za pobytové vízum na 30 dnů ve výši 25 USD
  • zpáteční letenka/lodní lístek
  • dostatek finančních prostředků (neslyšeli jsme, že by toto někdy u Evropanů kontrolovali)

Překročení doby pobytu na vízu až o 60 dnů je pokutováno částkou ve výši 20 USD za každý den. Při delším překročení doby pobytu na vízu též odsouzením k výkonu trestu odnětí svobody na 5 let, nebo pokutou ve výši 25 000 000 indonéských rupií (cca 2 500 USD).

Indonéské razítko v pase

Indonéské razítko v pase

Odletová taxa v Indonésii

Na indonéských letištích je při odletu vybírána letištní daň, tzv. „Departure Tax“. Výše poplatku se pohybuje ve výši 30 000 – 80 000 indonéských rupií (IDR) u vnitrostátních letů a 100 000 – 150 000 IDR u mezinárodních letů. Poplatek je splatný výhradně v rupiích a cestující je povinnen jej uhradit při odbavení na přepážce.

Kontroly dokladů

V souladu s indonéskými předpisy a zákony se cestovatelům z ČR připomíná, že jsou povinni mít u sebe osobní doklady pro případné ztotožnění. V případě krátkodobých návštěv se jedná o cestovní pas, v případě osob s dlouhodobým pobytem na území Indonésie, se jedná o průkaz povolení k pobytu (tzv. KITAS card). Držitelé KITAS jsou povinni být registrovaní u místního registračního úřadu Rukun Tertangga (RT) a oddělení místní policie. Sledovat musíte délku trvání platnosti povolení k dlouhodobému pobytu (a vstupních resp. výstupních víz) a včas žádat o jejich prodloužení. Propadlá víza mohou být důvodem k zadržení, vymáhání pokut a k případnému vyhoštění a zákazu pobytu v Indonésii do budoucna.

Celní předpisy v Indonésii

Bezcelně lze dovézt zboží v hodnotě 250 USD nebo 1000 USD na rodinu. Je povoleno dovézt 200 kusů cigaret, 50 kusů cigár, 100 gramů tabáku nebo litr alkoholu na dospělého. Zboží nad uvedené limity podléhá zhodnocení za přítomností celního dohledu.

Dovoz živých zvířat, ryb, rostlin a výrobků tohoto původu podléhá karanténní inspekci. Je zakázán dovoz narkotik. Za pašování narkotik zde hrozí trest smrti. Dále je zakázán dovoz léků (mimo léky k osobnímu používání), palných zbraní, jiných zbraní, munice, laserových zbraní, výbušnin, pornografie, čínských tiskovin, čínských léčiv, vysílaček či bezdrátových telefonů. Dovážet se nesmí nahrané videokazety, laserové videodisky a jiné podobné nahrávky.

Dovoz a vývoz valut není omezen. Vyšší částky je však vhodné deklarovat při příjezdu v zájmu jejich bezproblémovému vývozu. Dovoz místní měny je povolen do výše 5 milionů RP na osobu. Částku nad 5 milionů RP je třeba deklarovat a částku nad 10 milionů RP je možné dovézt jen s povolením Indonéské státní banky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Indonésii

Klikněte pro zobrazení nabídky Indonésie: zájezdy nebo Indonésie: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Indonésie!