0
0

Při návratu domů z Thajska nám letecká společnost dost poničila krosnu – byly natržené některé popruhy. V podstatě je to neopravitelné 🙁

Netušíte někdo co s tím?

0
0

Ahoj,

mně se stalo něco podobného (urvali mi jednu stranu bederáku), zavazadlo jsem hned na letišti reklamoval a dostal jsem od letecké společnosti finanční kompenzaci. Sice to nebylo na koupi identické krosny, ale vzhledem k tomu, že ta zničená už byla docela stará a stejně jsem měl v plánu koupit novou, docela se mi ten příspěvek hodil 🙂

Takže rozhodně se co nejdříve obrátit na leteckou společnost a dožadovat se náhrady za zničené zavazadlo. Taky se můžeš zkusit obrátit na pojišťovnu, u které máš cestovní pojištění (to by mělo zahrnovat i zavazadla), ale záleží, jak se k tomu postaví. Nám rovnou řekli, že na to se pojištění nevztahuje a ať se obrátíme na leteckou společnost.

Poškození krosny při dopravě je ale docela problém, nejdůležitější je v tomto případě prevence – doporučuju u baťohů a krosen pořádně utáhnout všechny popruhy, aby co nejméně vyčnívaly. Volné konce popruhů pak svázat nějak k sobě a ideálně pak celý batoh/krosnu pořádně omotat folií. Buď se dá využít balící stroj, který mají na většině velkých letišť a nebo stačí koupit potravinářskou fólii za pár korun a omotat to jí. Když se to udělá pořádně, tedy tak, že nebude žádný popruh nikde vyčnívat, nemělo by se zavazadlu během přepravy nic stát.

Samozřejmě pokud s ním budou zacházet extrémně špatně, tak se folie může roztrhnout a problém může nastat taky, ale ještě se nám to ani po mnoha cestách nestalo. V nejhorším byla natržená fólie, ale vždy krosny uchránila. Problém totiž vzniká, když se nějaký popruh uvolní, vyčnívá a za něco se zachytí. To ta folie právě docela dobře eliminuje.

Zejména na cestě NA dovolenou si dejte opravdu záležet, protože když se vrátíte domů a na letišti budete mít zničenou krosnu, je to problém, ale neohrozí to již proběhlou dovolenou. Když ale přiletíte do destinace a krosna bude poškozená, může to dost zkomplikovat celou dovolenou, protože shánět pak narychlo nějakou vhodnou krosnu není ideální ani z hlediska promarněného času a často ani z hlediska finančního.

Lukáš

0
0

Dikec za odpověď, zkusím to teda přímo přes dopravce a doufám že se k tomu postaví nějak rozumně 😀

To s tou foliou není špatný nápad, to vyzkoušíme! Dikec za tip!!!

0
0

Tak to dopadne asi dobře, v kanceláři dopravce mi řekli, že mi to uznají. Tak snad bude vše OK 😀

Díky za pomoc! 😉

Zobrazuji 3 výsledky
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .