0
0

Zdravím Vás,

v první řadě bych Vám chtěla poděkovat za úžasné stránky. 🙂 Rozhodly jsme se s kamarádkou na podzim vycestovat na Havaj a nyní hledáme přes internet letenky. Problémem, na který jsme narazily, je, jakým způsobem poznat, že jsou v ceně letenky zahrnuty i poplatky za příruční a běžné zavazadlo. Je tato skutečnost dána obchodními podmínkami dané letecké společnosti? Znamená to tedy, že letenky American Airlines nebo British Airways vždy zahrnují poplatky i za zavazadlo o rozměrech a váze uvedené v obchodních podmínkách bez ohledu na server, na němž jsou zakoupeny? Nebo se může stát, že v ceně letenek těchto leteckých společností nabízených na jednom serveru nemusí být zahrnuty poplatky za zavazadla, zatímco v ceně letenek nabízených na jiném serveru naopak mohou? A jak tuto skutečnost poznat, ne vždy se mi to podařilo najít? (např. skyscanner, tripsta).

Mockrát děkuji za radu a pomoc. 🙂

0
0

Ahoj, díky za pochvalu, snažíme se na webu usilovně „makat“, aby byl pro všechny cestovatele co nejužitečnější. Podobné ohlasy nás utvrzují v tom, že jdeme správnou cestou 🙂 

Ke tvému dotazu – z hlediska zavazadel je jedno, na jakém webu si letenku koupíš, protože podmínky zavazadel jsou u stejné letenky totožné na všech webech, toto se totiž řídí pravidly letecké společnosti, která jsou tedy všude stejná.  Co se může lišit, je cena, ovšem ta se liší nějakým výrazným způsobem jen výjimečně, spíše se může lišit z důvodu přepočtu kurzů (např. na německé mutaci webu může být kurz výhodnější/méně výhodný než na mutaci americké či britské). 

Nicméně mohu jen a jen doporučit nákup letenek u českých prodejců, protože v momentě reklamace a nebo nějaké potíže, je komunikace s čechy jednoduše řečeno mnohem snažší než komunikace s němci a nebo, nedej bože, nějakým pákistáncem/indem/…, který dělá v support centru nějakého velkého zahraničního prodejce. Nemluvě o nákladech na volání na zahraniční call centra atp. 

Takže letenku klidně kupte kdekoli, zavazadla budou všude stejná, jen zvažte, zda neobětovat doslova pár desetikorun či maximálně stokorun za to, abyste si letenky koupila u některé české společnosti, na kterou se v případě potíží můžete jednoduše obrátit.

Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .