Vyřešený
0
0

Dobrý den,

plánejeme cestu na Zanzibar na přelomu ledna a února. Jedeme bez CK pouze na vlastní pěst. Ubytování plánujeme preš booking.com . Nikde jsem však bohužel nenašel aktuální orientační ceny. Kolik cca máme počítat dolarů na den a osobu komplet (ubytování (to počítám cca30USD apartnám , jídlo, výlet) mé rozpočty co jsem někde načetl se pohybují od 50 do 150USD/osoba na den, jelikož se však chystáme na 14 dní, potřeboval bych se trošičku zorientovat v cenách.

Nechcem si nějak extra vyskakovat, ale uplny low cost taky jet nechceme.

Další dotaz je na noční život, jelikož se jedná o muslimskou zemi, není problém jít večer do baru na drink (jedu pouze já a manželka). Zde se to co jsem vyčetl opět diametrálně liší.

Předem moc děkuji za odpověď Honza mail.: [email protected]

Budu vděčen za jakoukoliv radu

Nejlepší odpověď
0
0

Ahoj Honzo,

nejprve gratuluji k rozhodnutí vyrazit na Zanzibar – je to opravdu rajský ostrov!

A teď ke tvým dtoazům, na které je opravdu hrozně těžké odpovědět. Ono totiž nejvíce záleží asi na tom, co vše si budete chtít dopřát. Osobně si myslím, že při cestování dvou osob je možné na Zanzibaru v pohodě přežít i s budgetem 50USD/den/osoba a nijak extrémně se přitom neomezovat. Jen musíte bydlet v levnějších ubytovacích kapacitách. Pokud budeš chtít vyrazit na nějaké potápění (a jak často), výlet lodí (a jak často), nebo pokud budeš chodit často do dobrých restaurací a nebo si k ubytování budeš vybírat dražší hotely, pak počítej s rozpočtem vyšším.

Bohužel, na toto ti nikdo není schopen odpovědět přesně, protože bys nejprve musel uvést konkrétně, co vše tam budeš dělat a pak by se to dalo posčítat, ale dopředu to není možné odhadnout.

Nicméně za 50USD/os./den tam vyžijete v klidu, pokud nebudete rozhazovat. Určitě to jde i levněji, ale pak už je to opravdu lowcostové cestování se vším všudy, což podle všeho nehledáš.

V každém případě doporučuji mít připraveno na účtu více peněz, kdybyste potřebovali něco řešit (bude se vám tam líbit a budete si chtít víc užívat, nebo nedej bože budete mít úraz a budete muset něco platit v hotovosti apod.), toto platí pro všechny destinace světa a všechny dovolené.

Ohledně barů – těch je na Zanzibaru všude spousta. Ač je to muslimská země, oni samozřejmě moc dobře ví, že tam jezdí turisti a ti že si chtějí užívat, takže to tolerují. Jen nepij na veřejnosti, nebuď na veřejnosti opilý a budeš v pohodě.

Moc si to užijte!

Ondra, MAHALO.cz

  • Honza Kollin
    Moc Vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Honza
Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .