Vyřešený
0
0

Ahoj, neví někdo jak je to s vízem do Thajska? Jedu na 5 týdnů, ale vízum je na 30 dní, podle mého názozu když vycestuju řekněme 20tý den na týden do Kambodži, tak při návratu dostanu na hranicích vstupní vízum na dalších 15 dní(při vstupu „po zemi“)nebo 30 dní (při vstupu „vzdzchem“). Poradí mě prosím někdo kdo se s tím setkal. Díky Franta

Nejlepší odpověď
0
0

Ahoj Franto,

je to v podstatě přesně jak píšeš.

V prvé řadě – máme s Thajskem bezvízový styk, takže vízum v pravém slova smyslu nedostaneš, dají ti jen razítko do pasu s vyznačeným datem, do kdy platí.

Pokud do Thajska poletíš, což předpokládám, budeš mít možnost v něm pobývat 30 dní, takže po těch 20 dnech vycestuješ po zemi do Kambodži a po návratu dostaneš další razítko do pasu, které ti bude platit na oněch dalších 15 dnů.

Pokud bys chtěl vycestovat mimo Thajsko jen za účelem prodloužení víza, doporučil bych spíše vyrazit do Barmy nebo Malajsie, kde tě to nebude nic stát. Do Kambodži se platí jejich vízum a není zrovna levné (tuším 25 nebo 30 USD). Ale záleží, kde budeš a jestli chceš do Kambodži jet poznávat (což předpokládám, když tam chceš na týden, takže pak není co řešit 🙂 ).

V každém případě, nemusíš mít obavy, tvé plány jsou naprosto v pohodě. Horší by to bylo, pokud bys v Thajsku chtěl strávit delší dobu než 3 měsíce během půl roku. Dá se to řešit, ale je to už náročnější… Ale to se tě netýká, takže buď v klidu.

Měj se tam krásně!

Ondra, MAHALO.cz

Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .