0
0

Zaplatila jsem sobě a dceři dovolenou v Hurghadě.Den před odletem si dcera vyřídila rychlopas.Rychlopas byl tedy vydán 13.6.214.,odlet byl 14.6.2014.-pas měl platnost do 13.12.2014.

Na letišti v Brně jsme odevzdaly kufry a voucher o zaplacené dovolené.Jakmile pracovnice na přepážce (příjem zavazadel) uviděla,že dcera má rychlopas, volala vedoucí odbavovacího oddělení a ta striktně a nekompromisně odmítla dceři vydat palubenku.

Takže dcera dostala zpět svůj kufr a tím její dovolená skončila. Jinak v Egyptě by vůbec problém nebyl,jsem přesvědčena,že by to šlo hladce i bez úplatku-což mi potvrdil i hotelový delegát-dle jeho slov Egypťané vůbec nemají ponětí jak který pas vypadá.Nehledě k tomu,že většinou přiletí více letadel téměř současně a nemají čas prohlížet platnost každého pasu.

Navíc-každý úředník sedí (aspoň v Hurgadě) zcela sám v „kukani“-takže příp. úplatek by žádný z jeho kolegů neviděl.
Bohužel-v našem případě dovolená pro dceru skončila v Brně na letišti….. :-((((

0
0

No to je radost 🙁 Bohužel, jak píšeme zde https://www.mahalo.cz/egypt/clanky-o-egypte/aktualne-do-egypta-jiz-jen-s-pasem-platnym-6-mesicu-po-navratu.html , podmínky se zpřísnily a Egypťané asi začali tlačit už na letecké společnosti a tedy i na kontroly před odletem 🙁

No, ponaučení pro ostatní, příště do Egypta jen s normálním pasem! Je to bohužel draze vykoupené zjištění…

Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .