0
0

Ahoj lidičky,

mám velkou prosbu. Letím v červnu do USA z Prahy a přestupuji ve Frankfurtu. Vůbec nevím jak se postupuje při přestupu. Prosím pokud mám někdo zkušenost jak se postupuje, napište mi. Děkuji moc za ochotu.

0
0

Ahoj Kubo,

je to jednoduché, jen napoprvé to chce trošku soustředění, ale neboj, to zvládneš 🙂

Předně je důležité vědět, zda máš oba lety na jedné letence (tzn. zda jsi rezervoval let Praha – Frankfurt – USA najednou a nebo jsi dělal dvě rezervace, tzn. nejprve Praha – Frankfurt a pak zvlášť Frankfurt – USA).

Pokud jsi je dělal separátně (což nepředpokládám) a budeš odbavovat zavazadla, budeš to mít trošku komplikovanější v tom, že ve Frankfurtu budeš muset svá odbavená zavazadla vyzvednout a znova odbavit.

Pokud máš vše na jedné letence, což předpokládám, pak zavazadla odbavená v Praze poletí až do USA. Doporučuji se ale již v Praze pro jistotu při odbavení zeptat, zda zavazadla jsou odbavená až do USA – budeš mít jistotu, že ve Frankfurtu už nemusíš zavazadla řešit.

Ve Frankfurtu pak pouze vystoupíš z letadla, půjdeš do haly, kde budeš sledovat cedulky Connection Flights (či obdobné) a jakmile se dostaneš k ceduli Departures (odlety, Abflug), vyhledej si svůj let do USA, najdi si, ze které brány letí a jdi tam. Případně se optej na informacích, kam máš jít a ukaž jim své letenky (v Praze ti s největší pravděpodobností vystaví letenky na oba lety – informace vytištěné na letenkách se ale mohou změnit, takže zde uvedeným branám a časům nevěř na 100% a opravdu si je ověř na ceduli na letišti ve Frankfurtu).

Je možné, že budeš procházet znova přes security, ale to uvidíš až na místě.

Pokud si nejsi některými pojmy jistý, přečti si článek Jak to chodí na letišti, který tě se všemi pojmy seznámí. A kdyby ti to nepomohlo, klidně se ptej.

Šťastný let!

Ondra, MAHALO.cz

Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .