Vyřešený
0
0

Dobrý den,

mám jen takový krátký dotaz ohledně letu z Prahy na Srí lanku přes Abu Dhabi se společností ČSA.

Je tam přestupový čas zhruba hodina. Přebírá zodpovědnost ČSA za skutečnost, že by se let nestihl?

Předem děkuji za odpověď

S přátelskými pozdravy Jana

Skvělá odpověď
1
0

Zdravím Jano,

záleží na jediné věci – pokud jste si letenku kupovala tak, že máte všechny lety v jedné rezervaci (tzn. na jedné letence), pak ČSA nese odpovědnost za to, abyste přípoj stihla. Když jej nestihnete, mají povinnost vás na Srí Lanku dostat nejbližším možným letem. Samozřejmě pokud byste se na přestupu loudala, zašla si na kafíčko a let nestihla, pak je to problém váš, ale jinak bych neměl strach.

Kupovala jste-li tedy letenku najednou u jedné společnost (nikoli tak, že byste si nejprve koupila let Praha-Abu Dabí a pak byste koupila druhý let Abu Dabí-Colombo), pak se nemusíte ničeho obávat. Předpokládám, že to tak je.

Doporučuji se nechat posadit v letadle blízko čumáku letadla, abyste se z něj dostala co nejdříve a snažte se pak co nejrychleji dostat k odletu. Je možné, že na vás na letišti někdo bude čekat a pomůže vám rychleji proběhnout transit, ale jisté to není. V každém případě, jak píši výše, není se čeho bát, tak krátký čas je na zodpovědnosti dopravce.

Mějte se moc hezky, přeji šťastnou cestu, krásnou dovolenou na nádherné Srí Lance a budu rád, pokud se po vašem návratu podíváte znova na MAHALO.cz a napíšete nám váš cestopis a nebo třeba navrhnete doplnění článků o Srí Lance. Předem díky (tedy mahalo)! 🙂

Pavel, MAHALO.cz

  • jirka zacha
    Presne tak, hlavne to mit vse na jednom lupenu a je to v pohode!
Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .