Vyřešený
0
0

Dobrý den ,je nutné nějaké očkování před odletem na Bali? /odlet v září/nějaké vízum?a jak je to s letenkou?musí být zakoupena i zpáteční?i v případě že bych z Bali letěla do USA?Děkuji Jitka

Nejlepší odpověď
0
0

Jitko, určitě doporučuji očkování proti žloutence A+B (je drahá, ale na celý život a vyplatí se v podstatě i tady u nás) a k tomu očkování proti břišnímu tyfu (vyplatí se v podstatné části exotických destinací). Nic jiného není nutné, v podstatě se asi obejdete i bez těchto, ale já bych to neriskoval.

Zpáteční letenky netřeba mít, nicméně určitě doporučuji mít nějaké letenky pryč z Indonésie k dispozici, kdyby se na to náhodou ptali. Ale problém by to neměl být ani kdybyste je neměla – prostě jim řekněte, že v rámci platnosti víza si budete kupovat letenky do další destinace atp.

Vízum vyřídíte přímo při příletu na letišti, stojí 25 USD, je nutné jej hradit v hotovosti. Platnost je 30 dní. Mělo by jít koupit i vízum na 10 dní za 10 USD. Můžete si požádat i o delší vízum na 60 dní, ale je to již zpoplatněno a jsou tam potřeba další podklady (dostatek peněz, žádost atp.), doporučuji za tím účelem kontaktovat ambasádu – viz http://www.indonesia.cz/

Další informace k vízům viz https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indonesie/cestovani/visa.html

0
0

Určitě si vem očkování proti žloutence. Je sice fakt dražší, ale některé pojišťovny na něj přispívají a vyplatí se ho mít. Kamarád si jednou přivezl žloutenku z Thajska a zjistil to asi až po 3 dnech v práci – všichni, s kým přišel do styku, pak museli na odběry krve atp. Je to hodně infekční… Takže žloutenku 100% mít.

  • Lukáš Petříkovský
    Ještě doplním - nevím, jak je to dneska, ale mně se kdysi vyplatilo u pojišťovny MVČR si to očkování dát na přelomu roku. Jednu dávku na konci roku (vyčerpal jsem příspěvek pro daný rok) a další dvě dávky v dalším roce (a znova jsem čerpal příspěvek). Jestli to lze i dnes, to nevím, ale zjisti si to u pojišťovny, dá se tak ušetřit i několik tisíc.
Zobrazuji 2 výsledky
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .