0
0

Poraďte mi zkušení cestovatelé! Chci procestovat Malajsii a Singapur. Je nějaká výhodná trasa s levnou letenkou, jak se dostat do Malajsie? Napadá mě přes Thajsko nebo Kambodžu, Vietnam a pak třeba vlak nebo trajekt…. Ale časově nic moc, tak 14 -16 dní celkem času. Nebo se to nevyplatí a nejlépe letět do Kuala Lumpur nebo Singapuru?

A ještě jeden dotaz – existuje nějaká týdenní nebo 10ti denní jízdenka na vlak, věděli by jste kolik stojí a zda se vyplatí kupovat?

Díky

ElDe

0
0

Ahoj,

s tvým časovým „rozpočtem“ si nejdříve ujasni, co chceš vlastně vidět – zda je pro tebe důležitá cesta a nebo cíl.

Pokud cesta, kup jízdenky online (viz níže) a jezdi a jezdi a jezdi, klidně od Vietnamu až do Singapuru, uvidíš toho hromadu, samotná cesta vlakem či busem je fakt zážitek a určitě to stojí za to, pokud jsi fanda tohoto typu cestování.

Pokud máš ale nějaký konkrétní cíl (tzn. chceš vidět nějaká konkrétní místa v Malajsii a Singapuru), pak bych být tebou koupil letenky dovnou do Kuala Lumpur a nebo do Singapuru, protože 14 dní je na nějaké větší cestování po Asii málo (byť v Malajsii vlaková doprava a doprava obecně funguje dobře a cestování tam je na Asii velmi nadstandardní, pokud nejsi někde mimo civilizaci). Je lepší se podle mne zaměřit na nějakou menší oblast a tu si projezdit více a víc si ji užít, než najezdit hromady kilometrů a strávit většinu času v dopravních prostředcích a nakonec z cesty mít jen „pohled z okýnka vlaku/autobusu“. Jen v Kuala Lumpur a v Singapuru strávit 3 dny (tedy dohromady 6) není absolutně problém (v KL úplně v klidu týden, protože míst v okolí, která stojí za vidění, je hromada), přihoď si k tomu třeba Cameron Highlands (klidně 4 dny), k tomu cesta z/do ČR, nějaká menší aklimatizace a 14 dní je ta tam 🙂 A to se můžeš chtít skočit okoupat na Langkawi, zajet na Penang, do Melaky atp. Je toho prostě hromada, vše nestihneš a pokud mohu radit – ani se o to nesnaž. Méně je v tomto případě opravdu více.

Jinak je poměrně běžné jet např. z Bangkoku do Kuala Lumpur či až do Singapuru vlakem, informace najdeš zajímavé třeba zde: https://www.live-less-ordinary.com/bangkok-to-malaysia-by-train-penang-butterworth/, snad ti tam odpoví na většinu dotazů. Jízdenky koupíš např. tady https://www.ktmb.com.my nebo tady https://www.easybook.com. Takže pokud seženeš dobré letenky v kombinaci Bangkok a KL či Singapur, je to samozřejmě dobrá cesta, jak poznat aspoň letmo všechny tyto země.

Každopádně si cestu moc užij, bude to stát za to!

Ondra, MAHALO.cz

0
0

Jo promiň, ještě odpověď na tu levnou trasu do Malajsie – obecná odpověď není 🙂 Sleduj akční ceny letenek (např. na jnl.cz a podobných webech) a když něco objevíš, kupuj. Obvykle se do Malajsie létá vcelku levně do Kuala Lumpur, Singapur tak často „v akci“ nebývá. Mnohem častější je pak letět do Bangkoku, tam jsou zajímavé letenky hodně často a jde jen o to, jak moc jsi akční, jak jsi schopný se přizpůsobit třeba méně typickému místu odletu apod.

Jde-li ti o poznání Malajsie, kup letenky přímo tam, protože jinak na cestě strávíš hromadu času (i kdybys třeba z Bangkoku letěl letadlem, tak to máš další den v háji, protože musíš brát v potaz možné zpoždění letu, nějakou dobu před odletem musíš být na letišti atp., vlakem to je samozřejmě ještě o dost delší cesta).

Ondra, MAHALO.cz

  • El
    • El
    • před 5 roky
    Díky moc za rychlou a podrobnou odpověď. Pravda je, jak píšeš, že méně je někdy více a raději prochodit pěkné lokality než projet vlakem velké území. To mně docela nasměrovalo. El
0
0

Super thread, zrovna se do Malajsie chystám. Sice se zastávkou v Rusku, takže evidentně budu potřebovat do Malajsie, a ještě i vízum do Ruska.

Zobrazuji 3 výsledky
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .