0
0

Krásný den, prosím měla bych dotaz. Plánuji dovolenou na ostrov Gili Air Bali, jen nemůžu dohledat jak nejlépe se na ostrov dostat. Čili , na jaké letiště letět z Prahy, aby to bylo co nejblíže a jak pak dále . Budu vděčná za odpověď .

0
0

No nejjednodušší je letět na Bali (Denpasar), tam do přístavu a trajektem na Gili Trawangan a z něj na Air.

Osobně bych ale doporučil strávit nějaký čas na Bali a pak bych jel na pár dní na ostrovy Gili. Byla by škoda jet jen na Gili, kde se nic jiného než koupání/potápění (a na Gili Trawanganu užívání alkoholu a drog 🙂 ) nic moc jiného dělat nedá.

 • Nikolll.k
  Děkuji Vám za odpověď :),super . No ten druhy ostrov chceme více méně vynechat, spíše vyhledáváme zlatou střední cestu, klid a trochu rušno , ale jak říkáte možná to ještě promyslim a zůstali bychom chvíli na Bali, ať poznáme trochu život i tam . Přítel by rad i odpočíval (pracovně oba neustále mezi lidmi) a proto jsem hledala toto, měl by tam být klid a užit si tak trochu jeden druhého :). Moc Vám děkuji za info,hezky večer .
 • Ondra, MAHALO.cz
  Určitě to Bali zvažte. Ne snad, že by Gili nebyly hezké, ale opravdu tam nic není. Jsou to prťavé ostrůvky, které obejdete dookola za pár hodin. Bali je úžasné zdejší kulturou, která je v celé muslimské Indonésii unikátní. Vyražte do Ubudu a jeho okolí, nevynechejte některé z chrámů (pokud chcete mít klid, vyrazil bych spíše do těch méně známých, některé máme popsané i tady na MAHALO.cz), zajděte si na ukázku tradičních tanců, zkuste jógu v některém z místních center, dejte si tradiční balijskou masáž, projeďte se kolem Gunung Agung a třeba navštivte Besakih (kde sice nebudete mít moc klidu od naháněčů – hlavně u vstupu, pak už je to lepší – ale stojí to za vidění) a pak přejeďte třeba do Padang Bai, odkud jezdí na Gili trajekty – objednáte si jízdenku až na ten ostrov, který budete chtít, oni vás zavezou na Trawangan, kde hned přestoupíte a pojedete člunem třeba na ten Air. My na Gili byli týden po měsíci na Bali a na relax to bylo dobrý, ale Bali je Bali :) Užijte si to, bude to stát za to!
 • Nikolll.k
  Takže jsem se do toho pustila a můj plán už je vážně jiný. Rozhodla jsem se to naplánovat přeci jen jinak. Čím vím jsem hledala a stále v tom ležím a i přes Vaše doporučení, jsem se dostala k závěru, že by byla škoda nepodívat se po Bali, když už tam budeme. Takže jsem zatím pozměnila plán následovně. Po příletu jsem tedy našla ubytování v Kuta Jimbaran – kde bych chtěla prvních pár dní po náročné cestě nabrat sílu, jít zkusit surfovat a podívat se zde po okolí. Poté bych se přesunula na Ubud, který jste zmiňoval, našla jsem ubytko kousek od všeho (opičí les, chrámy, trh atd) – zde bychom podnikali nějaké výlety po okolí a nakonec tedy pár dní tam kam jsem chtěla a to Gili Air . Bohužel více toho nestihneme a tak jsem to rozvrhla po par dnech na tyto 3místa. Co říkáte, je to reálné ? Mockrát děkuji za info , protože teď už několik dní jen hledám a hledám :)! A už nás tam vidím a nemůžu se dočkat ! Až se vrátíme, podám info. Mohu mít ještě otázku čím jste letěl? V nejbližší době koupím letenky a nejvíc mne zaujal Qatar Airlines, myslím že je to dobrá volba :), máte zkušenost ?Poté co jsme letěli na Kubu Swiss Air společností, bych chtěla alespoň podobné služby, kde mi začala dovolená dá se říct už od vstupu do letadla. Hezký den :)
 • Ondra, MAHALO.cz
  Super! Kuta Jimbaran – pro surfing ideální, jsou tady malinké ztracené pláže s malými bary, kde potkáte jen komunity surfařů. Na toto je to tady ideální. Zajeďte si dostatečně před západem slunce k Pura Luhur Uluwatu, dá se tam projít po skalnatém pobřeží a najít hezká místa, odkud je západ slunce opravdu úžasný s kulisou Uluwatu. Jen pozor na opice, jsou to potvory :) Ubud – tady určitě jeden den stojí za strávení (jak píšete – opičí les, trhy, domluvte si i nějaké ty tance, je to vše kousek od sebe) a spoustu času tady můžete strávit v rýžových polích všude kolem. Jsou tady některé opravdu luxusní hotely s infitity pooly nad strží, která je přímo v Ubudu schovaná v džungli atp. Pro fajnšmekry paráda. Já zvolil ubytování v bambusových chatkách nedaleko monkey forestu, bylo to autentičtější :) Nedaleko se dá zajet do areálu okolo Goa Gajah, kousek dál pak nádherný areál Gunung Kawi. Obecně je Ubud fajn výchozí místo pro prozkoumání velké části ostrova, vč. vzdálenějšího jezera Bratan nebo nádherného jezera Batur atp. Záleží, kolik na to vše máte času. Uvidíte. Počítejte s tím, že cesta na Gili je prakticky celodenní, protože ty trajekty jednou nějakou dobu, budete tam mít přestup apod. Velice pak doporučuju jet zpět na Bali alespoň den předem, protože při velkých vlnách nemusí trajekty jezdit a už jsem potkal více lidí, kterým kvůli toho uletělo letadlo domů. Žádná legrace. Proto ještě pouvažujte, zda to celé neotočit – zda po příletu nejet rovnou na Gili a podle toho, jak se vám tam bude líbit, tam buď zůstanete celou dovolenou a nebo, pokud budete chtít, vyrazíte na Bali. My letěli tuším s KLM, s Qatar neuděláte chybu, je to jedna z nejlepších aerolinek na světě. Tak snad to klapne, dejte pak vědět :)
Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .