logo ck barevne na výšku - kopie (2).png
logo ck barevne na výšku - kopie (2).png
hassan-2-mosque-722040_640.jpg
norsko.jpg
1d obálka.JPG
07.JPG
25.JPG
P6040024.JPG
P6040030.JPG
05 Drážďany - adventní trh.jpg
PICT7943.JPG
IMG_0889.JPG
norsko.jpg
25.JPG
3.75 (2 recenze)
nám. k. v. raise 160 Lázně Bělohrad
Náměstí Karla Václava Raise Lázně Bělohrad Královéhradecký kraj 507 81 CZ

Umíme připravit pohodové poznávací zájezdy. V našem katalogu naleznete široký výběr zájezdů s pěší turistikou a cykloturistikou. Dobře známe Evropu a víme i o těch nejzajímavějších místech, které byste těžko hledali sami. Poznejte s námi přírodní krásy a zajímavé historické památky. Často kombinujeme zájezdy nenáročné pěší turistiky s poznávacím programem. Při zájezdech do hor často využíváme lanovky. Pro zdatnější turisty pořádáme zájezdy s vysokohorskou turistikou včetně ferrat. Během bohatého programu zbyde čas na fotografování i občerstvení v hospůdkách či cukrárnách.

Vlastní tým průvodců se skládá ze zkušených průvodců plných energie, kteří jsou vždy připraveni Vám ochotně zodpovědět všetečné dotazy a poradit i s případným individuálním doplněním programu.

Snažíme se, abychom zachovali ceny zájezdů na přijatelné cenové úrovni, a současně si hlídáme dobrou úroveň všech služeb. Dopravu zajišťují moderní pohodlné autobusy většinou vybavené toaletou. Ubytování je zajištěno v hotelech a penzionech zpravidla ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Snažíme se, abychom kromě snídaně zajišťovali i večeře. U mnoha zájezdů je možné si stravování doobjednat. Někdy bývá k dispozici kuchyňka.

A na závěr. Ke klientům máme vřelý osobní přístup. Spokojenost našich účastníků je stále naší největší odměnou.

 

1 z 1 lidí považuje tuto recenzi za přínosnou
Skvělé zájezdy
5.0( Komunikace 5.00 | Doprava 5.00 | Ubytování 5.00 | Strava 5.00 | Delegát / Průvodce 5.00 | Odpovídalo nabídce? 5.00 )

S touto cestovkou už jsem byla opakovaně na zájezdech. Vždy naprostá spokojenost.  Už jsem potkala mnoho průvodců u jiných cestovek, ale u průvodců z Hoška-tour bylo vidět, že je to baví a snažili se kdykoliv vyhovět. Vždy jim záleželo, abychom toho co nejvíce viděli, zažili a podávali mnoho zajímavých informací a zároveň se snažili, aby nebyl zájezd uspěchaný. Ubytování a doprava vždy na jedničku. Také chválím milé dámy z kanceláře, kde se opravdu ukazuje osobní přístup.

Osobně se těším na další zájezdy a komukoliv bych tuto cestovku doporučila.

1 z 2 lidí považuje tuto recenzi za přínosnou
Zájezd na Podkarpatskou Rus
2.5( Komunikace 0.50 | Doprava 5.00 | Ubytování 5.00 | Strava 4.00 | Delegát / Průvodce 0.00 | Odpovídalo nabídce? 0.50 )

Vedoucím zájezdu byl přímo pan Lubomír Hoška. Vedení zájezdu naprosto chaotické, program měněn na místě dle nálady vedoucího. Užhorod, kde jsme měli navštívit nějakou expozici, naplánován na pondělí, kdy je v expozici zavírací den. Pan vedoucí to věděl a proto pro jistotu říkal do mikrofonu „Volali jsme tam z cestovky mnohokrát a ubezpečovali se, že bude otevřeno, tak uvidíme, sám jsem zvědav, to víte, Ukrajina …“ Tím nás připravil na to, že bude zavřeno. Na místě cedule jako vrata, že pondělí je zavírací den…

Informace o zájezdu v katalogu a programu značně přibarvené a přikrášlené („Berehovo – městečko s krásným historickým centrem a upravenou pěší zónou“ – ulice cca 300 metrů, kde není ani jedna historická budova, vedouci vyzdvihuje jedinou trochu významnější, opravenou budovu, u které několikrát změní účel (soud, radnice, …). Papír snese hodně. Solotvina – solné doly, možnost vykoupání v jezeře. Realita? O solných dolech ani slovo, ani jsme je neviděli, jezero páchnoucí bahniště se spoustou hmyzu a olejovou skvrnou na hladině. Je pravda ale, že pár lidí se koupalo.

Chust – zřícenina hradu na sopečném kuželu – průvodce žene celý zájezd složený převážně z důchodců první pěšinkou v lese, na kterou narazíme. Ta brzy končí a dereme se kolmo do kopce se sklonem skoro 45 stupňů v bahně po dešti. Chytáme se stébel trávy, větví, jiných účastníků. Postupujeme rychlostí krok za 3 minuty, hrozí skutálení se bahnem dolů. Cestou zpět si vedoucí vzpomene, že tam vede cesta značená i v mapách, cesta je kamenitá s příjemným klesáním, pro důchodce.

Den v Koločavě – průvodce nechává zájezd v naprosté anarchii, takže účastníci poslouchají přes hodinu a půl pak už i úplné nesmysly místního zapálence v kostele, který nekončí, jelikož má posluchače. To samé v muzeu I. Olbrachta, které by se dalo zvládnout za 15 min, ale posloucháme podrobné děje filmů, které jsme neviděli. Následuje naprostá anarchie a zájezd se hrne na místní kopec, kde je hřbitov, a vyhledávají se hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky. Vedoucí je pasivní. Výsledkem je časová tíseň, kdy jsme v pustině a ve zřejmě jediné restauraci si stíháme dát akorát polévku, protože vedoucí tam neposlal objednávku. Místo slibovaného návratu ve 20 hod do hotelu dorážíme ve 22:30, kromě té polévky bez jídla.

V Užhorodu dostáváme nepřiměřeně krátký čas na prohlídku města, odjezd stanoven na 15:45, přičemž v plánu je přejezd 40 km na Slovensko do hotelu a ještě je k dobru hodina časového posuvu. Vedoucí totiž hrozí, že na hranici se Slovenskem to bude minimálně na 3 hodiny a dá se to úplatky urychlit, ale ty on nedává, to víte Ukrajina, … Realitou je zdržení 45 minut a hladký přejezd a hodiny nudy v hotelu na Slovensku.

Při posledním odjezdu z hotelu do ČR večer vyhlásí vedoucí, že snídaně je v 7 hod, odjezd v 8. Jelikož ale pár lidí dorazí už ke snídani se zavazadly, vedoucí v 7:15, uprostřed snídaně, prohlásí, že když to někteří stihli, tak ostatní by to taky měli stihnout a tak bychom měli odjet v 7:45! Samozřejmě, že to nestíháme, jelikož jsem měl v plánu balit si zavazadlo po snídani a ještě využít toaletu. Docházím proto k autobusu v 7:58. Vedoucí je potichu, děkuje ostatním za „kázeň“ a upozorňuje, že nás čeká dlouhá cesta a neví, jestli všichni v ČR stihnou vlaky. On proto posunul ten odjezd, což se nepovedlo. Jistí se tak dopředu, že pokud někomu večer po pár stech kilometrech ujede vlak, můžu za to já, protože jsem přišel o 15 min pozdě na odjezd.

V hotelu je svatba, která je naprosto potichu, nikdo by o ní nevěděl, kdyby si v 21:30 neudělali skromný ohňostroj na 5 minut. Jinak ticho. Vedoucí se druhý den zájezdu 10 minut hluboce omlouvá za tu svatbu a byl prý několikrát za majitelem restaurace, ale ztišit se je nepovedlo. Omlouvá se za něco, co nezpůsobil a na co neměl vliv a co nikomu ani nevadilo, ale snaží se tak vylepšit dojem, že se stará o zájezd, jak jen může. Opak je pravdou.

Spoustu chaosu, anarchie a zmatků na zájezdu lze připsat na vrub senility vedoucího, ale některé události ukazují zejména na hojné využívání celé škály manipulačních technik. Vedoucí působí celou dobu dojmem, jakoby tam všude už někdy byl, ale po totální amnézii a vše objevuje poprvé. Celou cestu nás zásobuje různými nepodstatnými fakty zjevně vyčtenými z Googlu nebo wikipedie bez nějaké prioritizace podle důležitosti (výška věže anonymního kostela v anonymní obci na Slovensku apod.)

  • ckhoskatour
    Dobrý den, pane Martine (tomme?), děkujeme za Vaše zhodnocení zájezdu, které jste uveřejnil na různých webech zároveň s podáním reklamace s požadavky na finanční kompenzaci (reklamace v řízení). Bohužel, musím konstatovat, že skutečnosti Vámi uvedené nejsou úplně pravdivé. Tak alespoň trpělivě ve zkratce: Program by bylo těžké měnit dle nálady vedoucího, při zvoleném itineráři. V Užhorodě byl v programu především skanzen, který nabízí spousty zajímavých roubených staveb. Návštěva hradu se samozřejmě realizovala. Z časového hlediska (jak zmiňujete) prohlídka nádvoří byla dostačující. Přejezd hranic do Evropské unie skutečně trvá obvykle dle zkušeností 3 hod. (a my museli stihnout večeře). To, že jsme čekali pouze 54 min bylo zásluhou náhody, diplomacie řidiče a zahraniční stáže celníků. Po příjezdu na hotel byly objednány večeře a čas zůstal i na procházku kolem vodní nádrže Zemplínská Šírava. Za to byli účastníci vděční. Jestli je Berehovo hezké či nikoliv? Pro Vás zřejmě není. Ovšem hodně lidí se shoduje, že ve městě skutečně existuje pěší zóna s ne úplně novými budovami. Lze nahlédnout do tištěného průvodce Zakarpatská Ukrajina. Solné doly? Jejich návštěva nebyla v programu. Jezero = kvalita vody jako v jezeře. Olejové skvrny nikdo jiný skutečně neviděl. Oblast je hojně navštěvovaná nejenom místními. Nikdo z naší skupiny neměl problémy s čistotou vody zde na Ukrajině. Možnost vykoupání byla i v některém z bazénů se slanou vodou. Přímo na odpočinek v termálních lázních se specializují jiné zájezdy, třeba na Slovensko nebo do Maďarska. Chust byla chyba průvodce, kdy několik klientů odešlo napřed. To nás mrzí. Koločava: Lidé poslouchají naprosté nesmysly, a proto má místní průvodce posluchače (???). Jednalo se o hezký, Podkarpatský dřevěný kostelíček s hřbitovem hroby českých četníků. Zájezd se hrne v naprosté anarchii s místním průvodcem, který opět dnes jako vždy (i po 15 letech) hledá hroby Nikoly Šuhaje loupežníka??? Zřejmě by byla škoda nenavštívit jeho hrob, když si zájezd vypůjčil název této historické a literární postavy. I tento den byla možnost navštívit několik vesnických krámků či stánků. Dokonce i restaurace u jezera. Následující den byla zařazena návštěva velkého supermarketu pro dokoupení proviantu. Uznáváme chybu při změně času odjezdu u bufetové snídaně, která měla jistě dostatečnou nabídku pokrmů. Naším cílem při odjezdu i návratu je, aby se všichni účastníci dostali na odjezd zájezdu a zpět domů. Proto jsme vás zavezli mimo trasu našeho nadstandardně pohodlného autobusu až na vlakové nádraží v Hranicích, abyste měli dopravu domů co nejkomfortnější. Ostatní účastníci díky časovým rezervám svá spojení (jako vždy) také stihli. Pana vedoucího mrzí, že v noci řešil oslavu narozenin a jedním dechem dodává, že se neomlouval 10 min, ale výrazně kratší dobu. V pokojích v 1. patře byl bohužel hluk. Pan vedoucí se omlouvá, že zmínil naprosto nepodstatný kostel a naprosto nepodstatný oltář v Levoči. Pan vedoucí některá fakta o významných slovenských památkách zná zpaměti. Mrzí mě, že jste si více neužili atmosféru východoevropské kultury, což bylo jedním z cílů zájezdu. Náplň, charakter a program zájezdu celkem dobře vystihují fotky: http://hoska-tour.cz/foto/160714_za_nikolou_suhajem_loupeznikem/f.htm (www.hoska-tour.cz) Videa, třeba i z tohoto zájezdu: https://www.youtube.com/user/ckhoskatour Dále nesmím zapomenout na kladné ohlasy všech ostatních účastníků. Například i tento milý vzkaz do mikrofonu od jednoho z klientů. Video pochází ze zpáteční cesty z tohoto zájezdu na Ukrajinu.: https://youtu.be/bAJNQiARWWU Další hodnocení našich zájezdů si můžete přečíst třeba zde: http://hoska-tour.cz/ohlasy.htm Za CK HOŠKA TOUR Petr Hoška
Zobrazuji 2 výsledky
logo ck barevne na výšku - kopie (2).png před 7 roky
hassan-2-mosque-722040_640.jpg před 7 roky
norsko.jpg před 7 roky
norsko.jpg před 7 roky
1d obálka.JPG před 7 roky
07.JPG před 7 roky
25.JPG před 7 roky
P6040024.JPG před 7 roky
P6040030.JPG před 7 roky
PICT7943.JPG před 7 roky
IMG_0889.JPG před 7 roky
25.JPG před 7 roky
05 Drážďany - adventní trh.jpg před 7 roky
Zobrazuji 13 výsledků