0
0

1o hodin dopoledne. Pro Španěla a Ibizenka obzvlášť hodina nekřesťansky časná. Pro mě tak akorát na presso po hotelové snídani. Sedím v asi nejrušnější kavárně na začátku Av Andanes

v přístavu Ibiza http://maps.google.co.uk/maps?q=Eivissa,+Spain&sa=X&oi=map&ct=image .

Valentýnka si odskočila o 2 ulice dál ke kadeřníkovi. Nemůžu se dočkat, jestli jí po zásahu toho kreativního umělce poznám.

Sedím venku, zády ke zdi kavárny, tady turisti nesedávají, ti jsou přes chodník na zahrádce, tady sedávají jen místní dědci, kteří si čtou noviny, pijí presso a okukujou holky. Zpoza rohu se vynořila dobře rostlá muchacha a můj soused do mě hned strká loktem a šťavnatě komentuje její ladný pohyb. „Buena estatura!“, zmůžu se na odpověď. Dědek pochopil, že si se mnou moc nepokecá a já, že to vůbec nevadí. Další 2 hodiny si spolu vyměnujeme postřehy jak se dá, já na něj anglicky, on na mě španělsky, pijeme pivo a smějeme se. Tedy směju se já, dědek se tváří mračí a směje se jen očima. Výbornej typ.

Zdálky pozoruji turisty, nastupující na jednu z prvních lodí na Formenteru. Hned bych jel taky. skvělé pláže, teplá voda po prsa daleko od břehu, restaurace jak z Karibiku: nad hlavou rákos, pod nohama písek, na stole čerstvá ryba z grillu.

Včera večer jsem přijel podle jízdního řádu předposledním pendlem z Talamancy a sledoval kapitána, jak po dotazu cestujícího, proč uvazuje loď, když on čeká, že jej vezme zpátky, došel kapitán k tabuli a klíčem vyškrábal z jízdního řádu čas posledního odjezdu. Maňana!

Najednou přede mnou stojí Valentýnka, nový účes, nový úsměv, nová celá. Řekl bych,že byla pryč tak půl hodiny. Hledám v kapse hodinky,které jsem tam před pár dny uložil: půl jedné.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .