0
0

Na začátku února jsme si vyrazili do italeského lyžařského střediska Passo Tonale. Cestu nám sponzorovala cestovní kancelář. Jeli jsme autem z Hradce Králové okolo 6té hodiny ranní. Celou cestu až do Bolzana se jede po dálnici a cesta příjemně ubíhala díky zvukovému doprovodu Járy Cimrmana. Poplatek ze přejed Brenneru byl 8Eur a stejně tak 8 Eur se platí za dálnici v Itálii. Cca po 40 km pod Bolzanem, směr Trento jsme odbočili z dálnice a pokračovali 80km po místních, maximálně dobře upravených, komunikacích směr Tonale. Po celou cestu jsme ani nepotřebovali mapu, protože cestovní pokyny od CK byly vyčerpávající.

Do Tonale jsme dorazili lehce po čtvrté hodině odpolední. Ubytování proběhlo hladce a než Italové vyřídili všechny potřebné postupy, stihli jsme i místní specialitu grapu con frutti. Apartmán byl teda dost malý pro čtyři lidi. Ale zase byl hned u sjezdovky a my přijeli lyžovat, tak jsme to bez velkých diskuzí akceptovali.

Útulné městečko Tonale se nachází v údolí mezi horamy Cima Cadi (2606m) a Cima Presena (3069m). Na této druhé hoře je sjezdovka s převýšením 1200m. Ostatní sjezdovky jsou na protějším svahu. Dá snadno přejet i do vedlejšího údolí pod horu Cima Casaiole (2779m) a zde jsou 2 červené a jedna modrá sjezdovka, včetně velké restaurace. V tomto údolíčku je také bezpočet možností pro free ride, jízdu mimo sjezdovky v hlubokém sněhu. V dolní části této sjezdovky je ski-krosová dráha.

V areálu Tonale najdete i samostatnou sjezdovku pro ski-boby nebo třeba dětskou školičku.

Při nepřízni počasí v Tonale je možné přejet kabinkou do vedlejšího areálu u městečka Pontedilegno. Tady najdete několik sedačkových lanovek a cca 15km červených a černých sjezdovek. Ty jsou umístěny převážně v lese, takže při foukání větru nebo chumelení se zde dá v klidu jezdit. My jsem měli hned při prvním dnu v Tonale mlhu i sněžení , tak jsme tuto variantu uvítali. Snad jen jednu malou chybu měl tento areál u Pontedilegno a to byly turecké záchody ve všech restauracích.

Co se týká občerstvení, tak je na všech sjezdovkách dostatek restaurací s teplou kuchyní i fast foodem. Colu, fantu a další limonády pořídíte za 2 Eura, piva Heineken nebo Prost za 3,5 Eura. Jídlo stojí 4-8 Eur, podle toho, zda zvolíte fast food nebo klasickou restauraci.

Celý resort v Tonale a přilehlých údolích mám 3 kabinky, 19 sedačkových lanovek a 7 vleků. Nejdelší sjezdovka má 4500m, nejkratší 250m. Celkem je zde téměř 60km sjezdovek. Všechny jsou ráno bezvadně připravené a těch několik svých oblíbených si zde najde jak začátečník, tak zkušený lyžař nebo snowboardista. A jak jsem už zmiňoval, spousta možností pro free ride.

Ski Pass stojí 220Eur na týden. Můžete se zde za 2,5 Eura na den připojistit pro zásah horské služby nebo třeba vzletnutí vrtulníku. Týden ubytování stojí cca 400 – 700 euro, včetně skipassu, dle typu hotelu. My jsme měli apartmán od CK a ceny byly více než poloviční 😉

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .