0
0

Bezesporu, kdo má rád oceán, pláže a teplo, musí být na Kapverdách spokojený. Komu nevadí silnější vítr, tak je pravý člověk na celoroční dovolenou na ostrovech. Na Kapverdy jsme poprvé zavítali před 5 lety. Chtěli jsme do tepla v zimě a krátký let + absolutní válení a odpočinek. Na ostrově Boa Vista se to povedlo. Rok zpět, jsme si chtěli Kapverdy zopakovat, tentokrát jsme zvolili Sal Oasis Atlantico Belorizonte, počítali jsme s vlhkem a teplem, což září napovídalo. S čím jsme naopak nepočítali bylo to, že o víkendu naproti našemu bungalovu začne největší kapverdský hudební festival. Což o to, festivaly v ČR mi nevadí, když jsem měla all inclusive s alkoholickými nápoji, dostala jsem i odvahu se ve svých 35 letech festivalu zúčastnit.

Noc první

Jako dobré, hudba jiná, exotika a festival na pláži, byl by to asi hezký post na Facebooku. Nadšení polevilo ve chvíli, kdy jsem se ve 2 hodiny ráno vracela na bungalov. Většina festivalu v ČR svojí produkci okolo 3, max. 4 hodiny ranní končí. Což jsem opravdu nevěděla je to, že na Kapverdách se paří do 8 do rána! Tím jsem odstartovala první noc bez minuty spánku. No což, tak jsem se před snídaní vydala na recepci, že jako si nedělám srandu, ale celý noc mi bungalov poskakoval o 30 cm a celý řev festivalu mě doprovázel i na wc, jak kdyby nás nedělilo víc, než závěs. Špunty do uší – opravdu nechápu, jestli v závodech dělníkům pomáhají, protože zde opravdu bylo slyšet vše. Že jsem na recepci nekápla na toho pravého, jsem pochopila ve chvíli, kdy jsem na ruce recepční uviděla pásku z festivalu. Bylo mi s nechápajícím výrazem řečeno, že mi jiný bungalov nedají, že mají absolutně plno a že festival znovu začíná svojí produkci v 9 večer a do té doby mám dost času se vyspat 😀 a pak jít na festival zpět.

Noc druhá

Inu, když jedete na 7 denní dovolenou za odpočinkem nepočítáte s tím, že budete mít celý den obětovat na spaní v bungalovu. Tak jsem se doplazila na pláž, kde jsem po dvou pivech usínala i v oceánu, ale bohužel, asi nějaké mateřské pudy, prostě nedokážu odpadnou někde na pláži a spát. Začalo se smrákat a řekla bych, že se u mě poprvé v životě objevily silné úzkosti, co bude dál. Martino, děkuji Vám! Víte nejlepší bylo, že jsem se na snídani potkala s našinci a ti mi potvrdili, že od třetí řady bungalovů není festival vůbec slyšet – jak já jim záviděla. Se sousedkou, která obývala druhou polovinu bungalovu jsme se potkaly ve chvíli, kdy na festival začaly proudit davy nadšenců. Paní Martina s rodinu mi sdělila, že je to strašnej kravál, ale že ona vždycky s něčím podobným počítá, skvělá to žena, která mě následně obdarovala dvěma prášky na spaní. Od té chvíle nevím nic, 12 hodinový nepřerušený spánek přes takový kravál a stačil k tomu jediný prášek na spaní. Dovolená byla zachráněna. S CK jsem nic řešit nechtěla, i když si myslím, že na toto by měla hosty upozornit. No a pro ty, co to čtou a přemýšlejí o Kapverdách v září, našla jsem informaci, že kdo ví, jak to letos bude, protože vedle se otevřel Hilton a festival by museli vtěsnat mezi dva hotely. Každopádně, pokud pojedete v tento termín a nemáte spánek jak medvěd, poproste je , ať vás ubytují dál od pláže. Jediné informace o festivalu jsem se dozvěděla v tomto článku s obecným názvem Kapverdy dovolená, je zde ale odkaz na stránky festivalu, kde můžete termín a konání sledovat.

No a příště asi na Sao Antao.

 

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .