0
0

Zarautz je jedním z nejrušnějších měst na severu Baskicka. Leží západně od města Donostia a je součástí řetězce rekreačních středisek. Může se pochlubit 3 km dlouhou písečnou pláží, která je vyhledávaná především surfaři, protože jim poskytuje ideální podmínky. Každoročně zde dokonce probíhá mistrovství světa v tomto náročném sportu.

Pláž má pozvolné svažování do moře, proto ji ocení také rodiny s dětmi a méně zdatní plavci. Kromě surfování zde můžete vyzkoušet ještě celou řadu dalších vodních sportů. Vybavení pláže by se dalo srovnávat s vyhlášenými plážemi na jihošpanělských pobřežích Costa Brava, Costa del Sol či Costa Blanca.

Avšak obrovskou výhodou pláží v Zarautz je, že nejsou ani během hlavní sezóny přelidněné a vždy zde najdete dostatek soukromí a prostoru pro relaxaci. Navíc ani vybudované ubytovací kapacity nijak nenarušují přírodu a ladí s celkovým vzhledem města. Zarautz je tedy právem považováno za jedno z nejkrásnějších středisek ve Španělsku.

Zarautz je pěkné městečko, které ukrývá starou čtvrť se spoustou historických památek. Najdete zde například věž Luzea pocházející z 16. století, palác Palazio de Narros, vily z 19. století nebo františkánský klášter. Na své si zde tedy přijdou i milovníci historie. Příjemné klima, široké možnosti sportovního vyžití a dobré jídlo sem každoročně přilákají tisíce návštěvníků.

Turisté zde najdou vše potřebné pro strávení příjemné a ničím nerušené dovolené u moře. Nakoupit si mohou v supermarketu nebo několika menších obchůdcích s nejrůznějším zbožím. O vaše hladové žaludky se postarají zdejší vyhlášené restaurace a skleničku dobrého vína si objednejte v některém z četných barů.

Pokud budete chtít poznat další zajímavá místa v této oblasti, vydejte se například do 20 km vzdáleného San Sebastiánu – Donostie, nebo 90 km vzdáleného Bilbaa. Přibližně 12 km daleko leží termální lázně Cestona, kde můžete podstoupit některou léčebnou kůru nebo jen tak odpočívat ve vyhřívaném bazénu. Nedaleko Zarautz je připraveno také golfové hřiště a sportovní aréna. Dalším zajímavým výletem může být návštěva středověké rybářské osady Getarie, která se rozkládá nedaleko zvláštního ostrůvku El Ratón.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .