0
0

Kanárské ostrovy jsou známy nejenom svou unikátní přírodou, ale také svou pohostinnou atmosférou. Právě proto se zde každoročně pro turisty z celého světa pořádá hned několik karnevalů. Nejznámějšími z nich jsou karnevaly pořádané na ostrovech Tenerife a Gran Canarii. Ty jsou dokonce často přirovnávány i k celosvětově známému karnevalu v Riu de Janeiru. Karnevaly na Kanárských ostrovech se obvykle konají v únoru a trvají přibližně 14 dní. Během této doby zde tedy můžete vidět přehlídku třpytivých kostýmů nebo se jen tak zaposlouchat se do rytmu latinskoamerické hudby.

Kanárský rum

Patříte-li mezi milovníky slunných koktejlů, jakými jsou například Cuba Libre nebo Daiquiri, určitě vyzkoušejte jeden z místních nápojů. Do každého se totiž přidává zde vyrobený a velice lahodný rum, na který jsou zdejší obyvatelé náležitě hrdí. Kromě své nezaměnitelné chuti, má prý tento rum navíc také pradávné léčivé účinky. Ať už si tedy chcete pochutnat na dobrém nápoji či se nechat tímto elixírem vyléčit, rozhodně ho během své dovolené ochutnejte.

Záhady zdejších míst

Kanárské ostrovy dnes nepřitahují již pouze turisty, ale také vědce a milovníky doposud neodhalených záhad a skrytých tajemství. Nejasný je zde totiž původ národa, který ostrovy obýval, ještě před jejich objevením Janovany ve 14. století. Lidé, kteří tehdy na ostrovech žili, byli vysocí, modroocí a měli až netypicky zrzavé vlasy, což je pro tuto geografickou polohu opravdu neobvyklé. Janované těmto zvláštním lidem začali říkat Guančové a pokládali je za potomky bájné Atlantidy. Pokud Vás tedy vždy lákalo zahrát si na chvíli na skutečné objevitele, co kdybyste se začali zajímat právě o toto doposud nevyřešené tajemství?

Pravé africké copánky

Pokud jste vždy toužili po novém, extravagantním účesu, co takhle vyzkoušet jeden z těch afrických? Na Kanárských ostrovech se totiž vyskytuje velký počet obyvatel, kteří zde utekli z Afriky a přivydělávají si tu právě tvorbou těchto pravých afrických účesů. Jestli byl tedy vždy Váš sen vyzkoušet si jaké to je mít po celé hlavě drobounké africké copánky či jiné zajímavé účesy, zde se Vám Váš sen může blesku rychle splnit.

Manolo Blahnik

Málo kdo ví, že se tento talentovaný návrhář módní obuvi, která je dnes žádaná po celém světě, narodil 27. listopadu 1942 právě na Kanárských ostrovech. Manolo Blahnik se ale na Kanárských ostrovech zdržel jen po dobu svého dětství. Odjel totiž studovat do zahraničí a po pár letech strávených v Paříži se rozhodl prorazit v módním světě. Během období své kariéry byl Blahnik několikrát oceněn prestižními cenami a jeho boty byly umístěny dokonce i jako modely na celosvětových výstavách. Dnes jsou jeho pobočky umístěny takřka po celém světě, najdete je například v New Yorku, Las Vegas, Hong Kongu, Sao Paulu nebo v Dubaji. Heslo tohoto známého umělce však zůstává po celá léta stejné – „boty tvoří ženu“.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .