0
0

Tuto cestu jsme šli vlastně tak trochu omylem. Původně jsme měli vyjet ke klášteru Lluc a odtud pěšky na Massanellu, ale chybný opis jízdního řádu a hlavně nepřípoje v městečku Inca k autobusům ze severovýchodního pobřeží způsobily, že nás autobus do hor vzal jen do vesničky Caimarí. Jízdné z Incy stálo 1,10 Eura a v minibusu jsme byli skoro sami. Zastávkou byla odbočka směr Campanet. My jsme se vydali hlavní a v podstatě jedinou ulicí na níž byli přilepené domky z obou stran mírným stoupáním směr pohoří Serra de Tramuntana.

Kousek za vesnicí za odpočívadlem s informativní dopravní značkou o možnosti fotografování, vcházíme na kamenitou cestu, která pozvolně stoupá. Na této trase je relativně dost dřevěných směrových tabulek s obrázkem turisty a časovými údaji. Silnice vede nad námi. Průvodce uvádí starou poutní cestu, ke klášteru. Na mnohých místech jsou kamenně schody. Poprvé přecházíme silnici asi po dvou kilometrech a čeká nás prudší stoupání. Po dalším kilometru procházíme kolem samoty Son Canta s kvetoucím kaktusem a opět přicházíme k silnici.

Podle průvodce jsme měli po silnici pokračovat rovně do kopce, nicméně šipky nás neomylně vedou kolem serpentiny trochu nelogicky z kopce dolu a vlastně proti směru, odkud jsme přišli. U další serpentiny míjíme odpočívadlo, silnici přecházíme, po žebříku překonáváme plot a opravdu kamenitou stezkou stoupáme údolím. Najednou se proti nám vyřítilo několik „bláznů“ na horských kolech. Čeká nás další 2 km stoupání, pak pozvolná zatáčka vpravo a přicházíme k místu, kde se napojuje původní trasa popsaná v průvodci kolem chaty Refugi.

Cesta pokrytá dlažbou (jak jsem již říkal, byla to stará poutní cesta) stále stoupá, silnice se objevuje několik desítek metrů pod námi, v jednom místě si musíme k průchodu otevřít bránu, Přicházíme k nějaké rozestavěné budově, dále míjíme odbočku na Massanellu s dřevěným ukazatelem a mírně scházíme kolem pramene k silnici, která nás přes most dovede k Coll de sa Bataia, kde je hostinec a čeprací stanice. Vzhledem k tomu, že naše cesta hned pokračovala na Massanellu (popsáno v jiném článku na tomto webu) ke klášteru Lluc jsme již nedorazili.

Poslední autobus ze sedla jede v 18 hodin, informace o veřejné dopravě na Mallorce najdete na http://www.caib.es kde jsou vlaky, autobusy i metro v Palmě. Autobusová doprava je relativně levná, autobus Palma – Alcúdia (cca 70 km) stojí 4,70 Euro, vlaky potom z Palmy do Manacoru nebo Sa Pobly stojí 2,40 Euro, a podle informací ze stanice Inca se trať prodlužuje až do městečka Artá.

Ještě informace průvodce byl z roku 2003, české vydání Mallorca o Freytag and Berndt.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .