0
0

Snad každý z nás jezdí na dovolenou s cílem vytrhnout se od všedního shonu. Je tedy na místě, abyste právě na dovolené dopřáli svému tělu i duši vytoužený odpočinek. Pokud tedy i Vy patříte do řad milovníků odpočinku, příjemných masáží a speciálních léčebných procedur, jistě Vás potěší skutečnost, že právě na wellness na Maledivách má vskutku vysokou úroveň.

Na co se tedy můžete těšit? Není toho zrovna málo, ostatně to zjistíte už za několik okamžiků.

Budete-li si chtít na Maledivách dopřát některou z regeneračních procedur, budete mít skutečně z čeho vybírat. Velké popularitě se zde totiž těší celá škála orientálních masáží i speciálních ozdravných technik. Nyní si společně přiblížíme některé z nich.

Ayurveda

Mezi nejznámějších léčebné procedury se řadí takzvaná Ayurveda. Je považována za nejstarší léčební vědu a její regenerační účinky jsou vskutku obrovské. Ayurveda má základních osm oborů. Jsou jimi:

Kaja čikitsa, která léčí tělo nebo se zabývá oblastí interní medicíny

Salakja tantra léčí choroby hlavy a krku

Salja tantra je zaměřena na všeobecnou chirurgii

Agadha tantra slouží k toxikologii

Bhuta vidja léčí psychické problémy

Kaumára bhrtja se zabývá pediatrií

Rasajana klade důraz na farmakologii

Vadžikarana na sexuologii

Mezi ayurvedské procedury se řadí několik specifických procedur:

Panchakarma je terapie, která trvá 14 dnů a její podstata spočívá v detoxikační léčbě, která je základem pro harmonické vzájemné propojení těla, mysli a duše. Toxiny jsou z těla odstraňovány skrze sérii několika procedur, které zahrnují olejové masáže, teplo, bylinné lázně a pasty, bylinné léky a speciální dietu.

Rasajána je fáze mající efekt omlazovací a regenerační. Jde o pozastavení procesu stárnutí pomocí série olejových koupelí a polévání bylinným olejem. Zahrnuje rovněž masáže nohou a propojení s jógou.

Shiatsu

Pokud však toužíte spíše po klasické masáži, i tato Vaše prosba bude na Maledivách vyslyšena. Doporučujeme Vám například masáž Shiatsu. Jedná se o japonskou masážní techniku, při které terapeut dotykem pracuje s akupunkturními dráhami tak, aby byl obnoven přirozený tok životní energie a zároveň, aby byla nastolena energetická rovnováha v těle. Shiatsu ovlivňuje nejen fyzické, ale i emocionální a mentální stránky člověka. Není tedy divu, že se v současnosti těší velké popularitě. Neváhejte tedy a dopřejte si tuto unikátní proceduru i Vy, nebudete litovat!

Thajská masáž

Další oblíbenou procedurou jsou také thajské masáže. Thajská masáž je účinným prostředkem pro léčbu svalových potíží, ale také pro léčbu dlouhodobých chronických onemocnění. Léčebný účinek thajských masáží bývá v tomto směru nedoceňován klasickou medicínou, avšak východní medicína se k jednotlivým procedurám thajské masáže staví velmi pozitivně. Tento druh masáže má několik modifikací. Vybírat můžete z následujících druhů:

Tradiční thajská masáž

Thajská masáž pro unavené tělo

Thajská reflexní masáž nohou

Thajská masáž nohou (Foot masáž)

Thajská masáž pro maminky

Prenatální thajská masáž

Thajská královská masáž

Thajská masáž vínem

Thajská olejová masáž

Thajská masáž PARADISE

Akupresura

Na seznamu zdejších wellness procedur samozřejmě nesmí scházet ani akupresura. Jedná se o starobylou čínskou metodu, která se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu, psychosomatických onemocnění, bolestivých stavů, alergických nemocí, poruch imunity a poruch motorických funkcí. Tato léčebná metoda je založena na tlaku, stimulaci akupresurních bodů, přičemž výsledkem bývá vyléčení potíží, úleva od bolesti, posílení imunitního systému a také velmi dobrá prevence řady onemocnění.

Nedílnou součástí maledivských wellness procedur je také reflexní masáž, jóga, meditace či zdejší přírodní terapie. Jak tedy vidíte, pokud se odevzdáte těmto různorodým technikám, poskytnete odpočinek nejen svému tělu, ale také duši. A alespoň jednou za rok si to zaslouží každý z nás, co říkáte?

http://maledivy.cestovniportal.cz/7229-wellness-na-maledivach/#more-7229

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .