0
0

Na dovolené chceme také něco poznat, vypravili jsme se na celodenní výlet lodí na tři ostůvky v North Male Atoll. Z hotelu Club Faru nás jela mezinárodní skupina. Jelo se lodí, kterou se jezdí i šnorchlovat a která se kormidluje nohou. Na Maledivách je doprava mezi ostrovy skoro výhradně lodí. Existuje ještě vnitrostátní letecká doprava a pak vyhlídkové lety a lety hydroplánem. Na našem ostrově zaměstnanci jezdili na kole, jinde se jezdí i na motorkách, auta jsou snad jen na hlavním ostrově. Vyjelo se po snídani a projíždělo se kolem různých malých ostrůvků, jejichž názvy neznám. Jen snad vedlejší ostrov Full Moon, ke kterému se jezdilo šnorchlovat, byly tam nádherné korálové útesy různých tvarů a barev, plné různých ryb, dokonce kolem mě plavali žraloci a rejnoci. Docela mě to vylekalo a rychle jsem plavala pryč. Full Moon má bungalovy na vodě na kuřích nožkách.

První zastávka byla na ostrově Huraa, kde mají žít původní obyvatelé. Prošli jsme si ostrov, cestou jsme šli kolem školy, hřbitova, mešity, zastavili se v řezbářské dílně, dále pokračovali kolem jezírka ke správní budově ostrova. Byla to celkem rychlá procházka. Povinná zastávka byla u obchodů a v restauraci na drink. U restaurace má být akvárium, ale byla tam jen želva, žralok a nějaký mořský červ. Já jsem si raději sedla pod strom do jejich typického sedátka a popovídala si s místními muži. Ptali se mě odkud jsem, jestli jsou u nás muslimové a jaká je u nás víra. Maledivy jsou 100% muslimskou zemí s přísným zákazem konzumace alkoholu. Jeden z mužů dokonce věděl, kde je Česká republika, což mě potěšilo, protože většina lidí o existenci naší republiky vůbec nemá ani ponětí.

Druhým ostrovem byl ostrov Bandos, na kterém je pětihvězdičkový hotel. Opět tam není nic jiného než hotelový komplex s recepcí, jídelnou, společenskou místností, obchůdkem atd. Z přístavu jsme šli na procházku po ostrově, mají tam bungalovy a domky na kuřích nožkách. Moc času na pobyt na ostrově nebylo, ale přesto jsme byli na pláži. Možná, že je to luxusnější hotel, ale musím říci, že na našem ostrově se mě líbilo více je tam více palem, kdežto na Bandosu mi příroda připadala dost divoká.

Posledním ostrovem byl neobydlený ostrov. Zde bylo pro nás připraveno barbecue. Po obědě byl volný pobyt na ostrově, každý se věnoval něčemu jinému, někteří si po obědě dokonce zdřímli. Já jsem podnikla obvyklou průzkumnou cestu a jelikož je ostrůvek opravdu malý, netrval průzkum moc dlouho. Má to být neobydlený ostrov, ale nějaké budovy tam byly, určitě jako bydlení pro ty, co tam provozují dle informačního panelu spoustu aktivit pro turisty, které tam vozí. Moc se mě líbila tamní příroda i pláž. Pochopitelně jsem udělala opět spoustu fotek a pobyt zakončila koupáním v teplé a průzračné vodě Indického oceánu.

http://www.turistika.cz/cestopisy/maledivy-vylet-na-tri-ostrovy

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .