0
0

Ve vzdálenosti asi 60 km od Hanoje se nalézá jedno z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších míst v Severním Vietnamu – Chua Huong (Voňavá pagoda).

Nejromantičtější není samotná pagoda a výstup na ni (ani to není k zahození!), nezapomenutelná je hodinová jízda po řece na malých loďkách, kde veslují dívky z místní vesnice. Lodičky proplouvají lekníny a okolo se rozprostírá hornatá krajina, občas baráček s buvolem, občas rybář jak loví ryby. Jediné, co by vám mohlo znepříjemnit romantický výlet je déšť či prudké slunce. My jsme měli štěstí; nebyla nám ani zima ani jsme se nespálili. Když skončí plavba po řece a lodička přistane, je potřeba si rozhýbat ztuhlé nohy a nazout pořádné boty, protože následuje výšlap ke komplexu malých pagod, které jsou roztroušeny po kopcích. Nejposvátnější a cílovou stanicí je velká jeskyně, která byla přeměněna v přírodní pagodu. Vietnamci mají jeskyně vůbec rádi a nutno přiznat, že jich ve Vietnamu je mnoho a jsou ucházející. Výstup je na poměry hanojského usedlíka sportovním výkonem, jedná se o stovky metrů převýšení.

Pokud má člověk možnost vydat se na tuto cestu bez cestovky, je dobré si ráno přivstat (vyrazit tak v 5:00) a vyhnout se davům, které si za cíl vybraly stejné místo. My jsme tento výlet podnikli o Vánocích, kdy sem Vietnamci moc nejezdí. Poutním obdobím (stejně jako u většiny ostatních pagod ve Vietnamu) je první měsíc po začátku nového lunárního roku – to se posvátným místům vyhněte obloukem!

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .