0
0

Ještě jedna věc, na kterou se někdo může ptát – na Bali se dá jet i „bez víza“. Mají zde totiž pro řadu zemí včetně ČR tzv. visa on arrival, tzn. víza, která vyřídíte po příletu.

Probíhá to tak, že v letadle dostanete kartičku, kde vyplníte informace o sobě, o tom, co na bali budete dělat (stačí uvést Holiday), jakým letem přilétáte a odkud, jakým letem budete odlétat a odkud a taky kde budete na Bali pobývat (my uvedli hotel, kde jsme měli rezku na dva dny po příletu v Kutě, podle mě to nikdo neřeší, takže asi stačí uvést jakýkoli hotel na Bali).

Po příletu projdete přes security, zaplatíte poplatek za vízum (25 USD za osobu na 3O dní, nutno platit v hotovosti a doporučuju dávat pokud možno přesně nebo např. 50 USD bankovkou, ať úředník moc neotravuje) a je to.

Po příletu, pokud máte domluvený odvoz z letiště, tak jakmile vyjdete z haly letiště ven, tak kromě vlhkého a horkého vzduchu vás omráčí také desítky řidičů a taxikářů, kteří vás budou nahánět, ať jedete s nimi 🙂 Řidiči mávají s cedulkama se jmény lidí, které mají vyzvednout, takže hledejte to své.

Pokud se svého odvozu nedočkáte tak jako já, doporučuji jít vlevo směrem od východu z letiště, jsou tam informace, kde si můžete nechat vyvolat člověka ze svého hotelu a nebo kde vám do vašeho hotelu ochotně zdarma zavolají a odvoz domluví.

Jinak můžete samozřejmě vzít taxík a jet s ním, cena do Kuty se dá usmlouvat na cca 50 000 rupií, takže super výhodné nabídky na odvoz za 200 000 a nebo finální nabídky za 120 000 můžete odmítnou a dělat nedobytného. POkud teda nespěcháte. Pokud jo, tak to budete muset vzít, protože jinak řidiče dostatečně nevycukáte, aby vás za těch 50 000 fakt vzdali :mrgreen:

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .