0
0

Na pobřeží Costa del Azahar se rozkládá městečko Vinarós, které je hlavním městem valencijské provincie Bajo Maestrazgo.

Najdete zde velkou kamenitou pláž, která je v některých místech lemována útesy. Pláž má pozvolný vstup do moře, rády jí proto navštěvují rodiny s dětmi. Věnovat se zde můžete široké škále vodních sportů, jako je třeba vodní lyžování, vodní skútry, surfování, paragliding nebo plachtění. Díky průzračně čisté vodě Středozemního moře si zde na své přijdou také milovníci šnorchlování a potápění.

Nábřeží Vinarósu je lemováno řadou výborných podniků, které nabízí i speciality z ryb a plodů moře. Letovisko není nijak přelidněno, najdete zde proto klid a pohodu. Je proto vhodné pro turisty, kteří touží po klidné dovolené v malebném prostředí. Pokud však máte rádi bujarý noční život a divoké fiesty, není pro vás Vinarós tím pravým místem.

Místní obyvatelé se živí hlavně rybolovem, zemědělstvím a nově také prací v turistickém ruchu. Najdete zde supermarket, obchody s potravinami, základním zbožím i suvenýry. Nejvýznamnější památkou je arcibiskupský kostel la Asunción pocházející z 16. století, který zdobí nádherný barokní portál.

V okolí Vinarós se nachází ještě spousta dalších míst, které stojí za návštěvu. Z obce je zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními letovisky, takže pokud máte zájem, můžete se vydat kupříkladu do Tarragony, Valencie nebo Castellónu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .