0
0

Údolí Viñales je největším klenotem oblasti Pinar del Río, a to hlavně z hlediska přírody. Tuto oblast doporučujeme prozkoumat opravdu důkladně – ještě dnes na zdejší pobyt vzpomínáme asi nejraději z celého putování po Kubě. Do zdejší oblasti ještě nezasáhl ve velké míře turistický ruch, který by se zde dal čekat, protože se nachází pouhých 25 km od hlavního města provincie Pinar del Río. Turistů tady najdete sice dost, ale Ti většinou zapadnou do zdejší atmosféry a roztrousí se po celém údolí a tak neovlivní osobitý ráz tohoto kraje…

V údolí Vaši pozornost určitě zaujmou vápencové útvary zvané mogotes. Jsou to obrovské kopce připomínající kameny jakoby spadlé z nebe a zabořené do zdejší země jen čistě náhodou. Tyto útvary pokryté hustou vegetací zde vznikly během jurského období dlouhodobým působením eroze.

Hlavním centrem tohoto údolí je stejnojmenné městečko Viñales. Zde taky žije většina obyvatel údolí a zdejších zemědělců. Z městečka se dostanete snadno ke všem zdejším atrakcím – pěšky, na kole. Asi nachodíte nejvíc kilometrů z celého pobytu na Kubě, ale opravdu ta námaha a pár puchýřů stojí za to. Zážitky jsou nezapomenutelné.

O historii údolí a městečka Viñales jsme se toho moc nedozvěděli. Zdejší hory mogotes vznikly již v jurském období, tzn. takových sto šedesát miliónů let zpět. Samotné městečko bylo teprve v nedávné době vyhlášeno národní památkou (že by pro své nezapomenutelné kouzlo?).

http://www.desperado.cz/kuba/vinales-%E2%80%93-zakladni-info-a-historie/

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .