0
0

V této malé obci na západě Andalusie žije jen kolem 350 stálých obyvatel. Jejich zdrojem obživy se stalo hlavně zemědělství, pěstování oliv, citrusů, chov dobytka a nově také práce v turistickém ruchu. Je situováno v provincii Córdoba, v nadmořské výšce 130 metrů. Villalón je jedna z nejmenších vesniček v celém Španělsku, i tak se ale pyšní mnoha významnými historickými památkami.

V okolí se rozprostírá překrásná příroda, která vybízí k pěším procházkám. Zdejší kopce jsou porostlé také mandlovníky a pokrývá je stálezelená tráva. Vesnička turistům poskytuje kvalitní zázemí i služby potřebné ke strávení pohodové, klidné a nerušené dovolené daleko od rušných velkoměst. Villalón je ideální také pro milovníky agroturistiky. Ubytování poskytují totiž i některé staré statky, kde můžete okusit tradiční život a práci na vesnici. V centru Villalónu najdete i supermarket a několik málo obchůdků s nejrůznějším zbožím a suvenýry.

Jestliže zatoužíte po moderní civilizaci, vydejte se do Córdoby, která je odtud vzdálena asi 45 km na západ nebo do nedalekého městečka Fuente Palmera. Přibližně 16 km odtud se nachází bývalé centrum celé provincie – město la Carlota, které bylo založeno v roce 1769 Carlosem III.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .