0
0

Viladamat je malá vesnička ležící na pobřeží Costa Brava, asi jen 5 km od Středozemního moře. Rozkládá se v regionu Girona, v blízkosti letovisek L´Escala a Empuries. Turisté si Viladamat oblíbili zejména kvůli zajímavému architektonickému stylu, které jej zdobí. Jde o jeden z nejvýznamnějších stavebních stylů Emporda z 16. století.

Velmi cenné je například náměstí Del Aceite nebo A la Lana, kde najdeme množství historicky a architektonicky cenných staveb. Náměstí jsou navíc lemována příjemnými kavárnami a vinárnami, kde si můžete ve stínu platanů vychutnat chutný nápoj a pohodovou atmosféru obce.

Viladamat má velmi výhodnou polohu nedaleko městských aglomerací sousedních letovisek a lákavá je zároveň blízkost pláží. Sportovně založení jedinci si mohou vyzkoušet celou řadu vodních i klasických sportů. Umožněno je zde potápění, plachtění, surfování, hraní golfu na 18 jamkovém hřišti, minigolfu, tenisu a na své si zde přijdou i vášniví rybáři.

Návštěvníkům je v obci k dispozici snad vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Najdou zde supermarket, obchody, butiky s oblečením, skvělé restaurace, bary, diskotéku, večerní zábavu i pamětihodnosti. V obci dnes žije kolem 400 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je především zemědělství, chov dobytka a v poslední době také turistický ruch.

Z Viladamat jezdí pravidelné autobusové linky do dalších letovisek a městeček v okolí. Navštívit tak můžete kupříkladu Figueres, L´Escala či Empuries. O něco vzdálenější je pak Barcelona nebo historická Girona.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .