0
0

Nejkrásnější horskou vesničkou ostrova Tenerife je bezesporu vesnička Masca. Od té doby, co sem byla v 70. letech vydlážděna cesta, se stala vesnička turistickým lákadlem.

Kolem poledne, což je doba dopravní špičky, často nestačí ani vymezená parkovací místa, která jsou u vjezdu do obce. Masca je na turisty neustále připravená a vyzdobená. Úzké uličky jsou udržované, keře nádherně kvetou a podél silnice rostou pomerančovníky a citronovníky.

V jednom malém tradičním domku se také nachází malé muzeum. Můžete zde vidět typickou architekturu této vesnice, její vývoj a stejně tak i život místních obyvatel, jaký byl ještě před několika málo desetiletími. Otvírací doba je pondělí až pátek od 11:00 do 17.00 hodin, v červnu je zavřeno.

Na ulici nechybějí ani obchody se suvenýry, kde si, vzhledem k sezóně, můžete koupit čerstvé fíky nebo jiné druhy ovoce. Restaurace a kavárny nabízejí kromě dobrého jídla a pití i pěkný výhled na nejznámější propast Tenerife.

Ve vesničce také začíná tří hodinový sestup soutěskou Barranco del Masca, který končí u moře. Odtamtud můžete na některé z výletních lodí podniknout příjemný výlet až do městečka Los Gigantes (nutná rezervace předem). Poté vás čeká náročný čtyř hodinový výstup zpět.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .