0
0

Odměnou za rozhodnutí setrvat v pevném svazku s Francií byl francouzské Polynésii masivní příliv peněz z Francie. Ty byly investovány zejména do místní infrastruktury, takže dnes si můžeme dopřát některé výhody civilizace i na těch opuštěnějších ostrovech.

Po turisticky nejznámějších ostrovech Bora Bora a Moorea se zájem movitých turistů začíná zaměřovat zejména na ostrovy, které byly ještě nedávno z turistického pohledu opuštěné. Boháči prostě touží po klidu a osamění. Jedním z nověji objevených ostrovů je ostrov Raiatea, kde je více míst k vidění nežli ke slunění a ty nejhezčí pláže jsou na motech, které ostrov obklopují. O to zajímavější je blízký ostrov Tahaa, na který se ale dostaneme pouze lodí po příletu na Raiatea.

Díky nesčetným plantážím s vanilkou se nad ostrovem vznáší lehounká vůně tohoto koření. Na ostrově je několik pláží, ale ty nejhezčí jsou na blízkém motu Tautau, které obsadil ultraluxusní a údajně na celé Polynésii nejkrásnější hotel Le Tahaa Privat Island and Spa. Pokud si v něm můžeme dovolit pobyt, určitě nebudeme litovat, musíme ale počítat s tím, že za noc v luxusním bungalovu nad vodou zaplatíme měsíční plat průměrného českého občana.

Odměnou nám bude poklidný pobyt, plavání či šnorchlování v křišťálově čisté vodě laguny a krásná, byť poměrně úzká pláž s tím nejjemnějším bělostným pískem. Díky dostatečnému množství palem zde po celý den najdeme příjemný stín. Ti línější mohou vzít za vděk i bazénem se sladkou vodou, okradou se ale o nádherný pohled na štíty blízkého ostrova Bora Bora.

Jako všude v Polynésii, i zde jsou běžné mírné větry, v suché sezóně jihovýchodní mara’amu, ve vlhčí zimní sezóně, která končí někdy koncem března, je to pak vítr nazývaný toerau. Deštivé sezóny se ale bát nemusíme, krátké přepršky slouží spíše příjemnému ochlazení a netrvají dlouho. Cyklóny se sice Tahiti nevyhýbají, ale jejich frekvence není příliš velká, takže riziko opravdu špatného počasí není velké.

http://magazin.ceskenoviny.cz/cestovani/cestopisy/plaze/zpravy/vanilkovy-ostrov-tahaa/131199

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .