0
0

Valleseco se nachází v nadmořské výšce 1.000 metrů a jeho název v překladu znamená „Suché údolí“. Tento název se sice nehodí pro kus zelené a úrodné krajiny na ostrově Gran Canaria, ale vznikl jen díky protikladu k sousedním soutěskám Madrelagua a La Virgen, které nabízejí větší vlhkost než sušší údolí Valleseco.

Oblast se nachází v horách severní části Gran Canarie a se svými 22 km² je jednou z nejmenších obcí na ostrově. Celých 80 procent z její rozlohy je pod přírodní ochranou. Příroda se tady ukazuje v celé své kráse: mnoho vavřínových stromů, mohutné kaštanovník a nádherné ořešáky jen čekají na váš obdiv.

Když podniknete cestu směrem k místu Cueva Corcho y Crespo, objevíte velké plochy borových porostů, které jsou chráněné v oblasti Las Cumbres. Za jasného dne můžete odsud vidět dokonce i moře.

Je tu také pár mlýnů poháněných vodou a dají se tady objevit i místa, kde se v minulosti pralo prádlo. Mnoho turistických a starých obchodních cest se vine zelení a najdete tady také plno veřejných míst ke grilování se stolky a tekoucí vodou.

Vodovodní síť, která prochází obcí, má díky své etnografické hodnotě velký význam. Fontány, sloupy, zavlažovací příkopy, mlýny a vodní hydranty, které ty byly zřízeny od počátku 19. století, tvoří tzv. „Vodní cestu“.

Kulinářský zážitek vám určitě zajistí zejména hustá řeřichová polévka „potaje de berros“ a také vynikající sýr z místa Madrelagua. K tomu ještě také pochází z Valleseca sladký med Milflores a medové víno, které jsou vysoce ceněné pro svou výjimečnou kvalitu.

K dalším tradičním pokrmům, které můžete ochutnat v restauracích v blízkém okolí, patří i různé zeleninové husté polévky a masitá jídla (kozí, vepřová a králičí). Jako dezert si můžete vychutnat místní druh pudinku, rýžový nákyp nebo medové Torrijas.

Valleseco se také jmenuje malá izolovaná vesnička ve vnitrozemí ostrova, asi 30 km jihovýchodním směrem od hlavního města Las Palmas. Místní atrakcí je zcela určitě vesnický kostel San Vicente Ferrer, vystavěný v jednoduchém stylu.

Byl postaven v roce 1740, aby ušetřil obyvatelům dlouhou pěší cestu do nejbližšího kostela v Teroru. Uvnitř se nacházejí historicky cenné německé varhany z 18. století.

Každou neděli dopoledne se tu dopoledne koná týdenní trh, který nabízí kromě čerstvého ovoce a zeleniny také zdejší rostliny a květiny. Pro milovníky uměleckých řemesel jako takových se nabízí návštěva Taller de Artesania. Kromě kytar a proutěných košíků si zde můžete zakoupit i látky, kanárské kroje a různé ubrusy.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .