0
0

V katalánském regionu Girona se rozkládá malé městečko Valldevia, které je přitažlivé především svými písečnými plážemi a četnými zálivy. Valldevia je krásným a klidným městečkem, které je vhodné pro relaxační dovolenou.

Naskýtá se odtud nádherný výhled na záliv Roses, kde se můžete věnovat řadě vodních sportů, jako je například surfování, potápění, paragliding, jízda na vodních lyžích nebo vodních skútrech. Pláže mají pozvolný vstup do moře, jsou tak vhodné pro malé děti a nezkušené plavce. Na plážích máte možnost si zapůjčit lehátka a slunečníky. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Středozemního moře.

Návštěvníkům je v obci k dispozici několik obchodů, restaurací, barů a zábavních podniků. Vystavěna zde byla řada vkusných ubytovacích zařízení. Vy se však můžete ubytovat i v krásných a opravených historických venkovských domech. Jedním z nich je například Can Xaco pocházející z 18. století. Je obklopen zahradou s květinami a stromy. Hosté mohou během července a srpna využívat 1 km vzdálené koupaliště.

Jestliže chcete poznat ještě další zajímavá místa v oblasti, vydejte se autobusem nebo autem například do 23 km vzdálené Girony nebo 130 km vzdálené Barcelony. Za návštěvu stojí jistě i městečko Figueres, letoviska L’Escala, St.Pere Pescador, Empuriabrava či selská obec L´Emporda.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .