0
0

Jedno ze 17 autonomních společenství Španělska nese název Valencijské společenství. Jméno získalo po svém hlavním městě – Valencii. Společenství nabízí každému něco – příjemné pláže, pomerančovníky v nížinách, říční údolí i hory pokryté lesy. V pobřežních vodách jsou ostrůvky.

Místní pláže jsou vyhledávány především pro svou čistotu, krásu a vysokou kvalitu nabízených služeb.

Území je rozděleno do třech provincií: Valencia, Castellón a Alicante.

Nejznámějším městem provincie Valencia je stejnojmenné hlavní město. Užívat příjemného sluníčka a písečných pláží si můžeme na nádherných plážích. Milovníci historie budou nadšeni z řady historických památek. Římané zde po sobě zanechali mnoho staveb, z nichž do dnešní doby zbyly bohužel jen zříceniny. Velice zachovalá je naopak budova, kde se dříve prodávalo hedvábí – Llotja de la Seda, která již je na seznamu UNESCA. Nejen rodiny s dětmi nepohrdnou návštěvou Bioparcu. Jedná se v podstatě o zoo ve Valencii, která se však snaží co jak nejlépe napodobit přirozené prostředí zvířat.

Další provincie nese název Castellón či Castelló. Na tomto nejmenším ze tří Valencijských společenství se snoubí horská krása s křišťálovou čistotou moře. Ve městě Benicasim se každoročně koná festival Festival Internacional de Benicàssim.

Poslední provincií je Alicante, které láká především na své nádherné pláže. Pláž Costa Blanca – Bílá pláž je jednou z nejoblíbenějších pláží země. Pláže jsou písečné až oblázkové. Najdeme zde malé zátoky pro ty, kteří mají raději klidnější relaxaci, strmé útesy i pláže se vším komfortem. Pobřežní destinace jako Dénia, Alicante či Calp a vnitrozemská města jako Elche či Orihuela nabídnou každému něco – odpočinek, možnost sportovních aktivit či kulturní vyžití. Na výlet se můžeme vydat rovněž do některé z krápníkových jeskyní. Oblíbeným letoviskem provincie je Benidorm. Město je obklopeno horami a díky tomu je zde velice stabilní počasí. Kvalitní nabídka ubytování spolu s nádhernými plážemi z něj skutečně tvoří skvělé místo pro dovolenou. Z Benidormu se můžeme vydat do zábavního parku Terra natura, ohromného vodního parku Aqualandia či k starobylé pevnosti Guadalest.

Kvůli velice příjemným teplotám a stálému větru je Valencijské společenství skvělým místem pro plachtění a další vodní sporty. Golfisté si jistě vyberou z nabídky více jak 32 kvalitních golfových hřišť, která jsou navrhnuta špičkovými designéry a nacházejí se v blízkosti moře anebo jsou obklopena horskými štíty.

Valencijské společenství nabízí také zábavu a slavnosti. Tou nejznáměji jsou asi Las Fallas konající se v březnu. Tyto oslavy příchodu jara jsou skutečně velmi bujaré. V jednotlivých částech města jsou instalovány papírové karikatury – „fallas“. Známá je také rajčatová bitva – „tomatina“.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .