0
0

Udías je městečko ležící ve vnitrozemí severní Kantábrie, asi 7 km od pobřeží Kantábrijského moře. Město má vysokou historickou hodnotu, ale pyšní se také přírodními krásami, kterými je obklopeno. V okolí se můžete věnovat pěší turistice, cykloturistice, kanoistice a podnikat nejrůznější výlety.

Asi 2 km je vzdáleno letovisko Cabezón de la Sal, kde jsou vám k dispozici veškeré služby. Je ideálním výchozím místem pro bezpočet pěších i cyklistických výletů do malebných údolí a nedotčené přírody. Dnes zde žije okolo 8 tisíc obyvatel, kteří se živí hlavně zemědělstvím, rybolovem a nově i prací v turistickém ruchu. V centru je mnoho obchůdků, barů, restaurací, zábavních zařízení, ale i pamětihodností.

Nedaleko Udías se nachází oblast Oyambre, kde jsou nádherné písečné pláže, jež tvoří součást stejnojmenného chráněného přírodního parku. Zde si můžete užívat všelijakých vodních radovánek nebo jen tak relaxovat na pláži a chytat bronz. Díky pozvolnému vstupu do vody jsou zdejší pláže vhodné také pro malé děti.

V okolí Udías můžete navštívit některou z krásných a malebných vesnic, jako je třeba Bárcena Mayor nebo středověká obec Santillana de Mar. Vesnice jsou nejen kulturně bohaté, ale nabízejí také velmi rušný život. Za výlet rozhodně stojí také známá jeskyně Altamira, kde byly v roce 1886 nalezeny pravěké nástěnné malby, převážně s motivy zvířat. Jeskyně je jedním z prvních významných dokladů o vyspělosti pravěkého výtvarného umění a zároveň svědectvím o životě paleolitických lidí. V dnešní době jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Sportovně založení jedinci mají možnost si zahrát golf na hřišti Golf Santa Maria v letovisku San Vicente de la Barquera. Asi 43 km směrem na severovýchod leží hlavní provinční město Santander. Santander je hlavním městem Kantábrie, leží v široké zátoce a slouží jako přístav i rekreační turistické středisko. Najdete zde spoustu obchodů, vináren, restaurací a kaváren. V centru města stojí palác Palacio Real z 19. století postavený pro krále Alfonse XIII. a jeho ženu Victorii Eugenii. Palác není přístupný veřejnosti.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .