0
0

Byl jsem na cestě kolem světa a potřeboval jsem si přivydělat. Já jsem člověk náhod a příležitostí, takže v mém případě to byla náhoda. Ubytoval jsem se v jednom hostelu a tam jsem si na nástěnce přečetl inzerát, že škola hledá učitele angličtiny. Na telefonní číslo jsem poslal sms zprávu, a pak už všechno mělo rychlý spád. Majitel školy za mnou přijel a odvezl mě do jeho školy. Prohlédl jsem si to tam a on mi řekl podmínky. S nabídkou jsem souhlasil a hned druhý den jsem začal pracovat.

V mém případě k tomu stačil můj vzhled – ne jak vypadám, ale to že nejsem Asiat. Jinak je třeba mít certifikát opravňující k výuce angličtiny, ale v Číně je možné všechno. Dá se učit i bez něho, ale od toho se pak odvíjí Váš plat. Záleží na Vaší odvaze a průbojnosti.

S dobrou znalostí angličtiny a evropským vzhledem máte velkou šanci najít si v Číně práci učitele angličtiny či jiného jazyka. To, že je po učitelích angličtiny v Číně poptávka, jsem se dozvěděl až na místě.

Za mojí práci jsem dostával ubytování, dvě jídla denně plus malé kapesné, které mi vystačilo na večerní zábavu. Jinak se platy učitelů v Číně pohybují od jednoho tisíce dolarů až do dvou tisíců za šest hodin práce.

Dvakrát denně jsem dostával stravu od zaměstnavatele a to ve škole, kde jsem učil. Zbytek jsem si hradil z peněz od zaměstnavatele. Naštěstí ceny za jídlo v Číně jsou nízké, takže náklady nepřesáhnou sto padesát dolarů za měsíc.

Více méně jsem se výuku učil já sám za provozu. Hlavní, co se po mně požadovalo, byla konverzace, aby si studenti mohli osvojit angličtinu v praxi.

Vyučoval jsem Číňany z Číny, Hongkongu a Taj-vanu. Komunikoval jsem se středně pokročilými studenty, a tak jsem neměl se studenty žádný velký problém se dorozumět.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .