0
0

Stravování

Kanárská kuchyně je velmi rozmanitá a velmi chutná. V hotelových restauracích se podávají jídla jak místní, tak i evropská. V ulicích se vyskytují také čínské nebo indické restaurace a mnoho pizzerií.

Specialitou Kanárských ostrovů se stalo králičí maso. Mezi další speciality patří papas arrugadas (mačkané brambory vařené ve slupce s mořskou solí), které nesmí chybět u žádného typicky kanárského jídla. Oblíbené jsou omáčky mojo rojo (pálivá omáčka s česnekem a paprikou) a mojo verde (zelená omáčka s koriandrem). Stejně jako ve Španělsku i zde se podává paella, tapas (například kozí sýr politý medem) apod. Mezi nejvybranější předkrmy patří kraby v česnekové omáčce, zeleninová (sopa de verdura) nebo rybí polévka (sopa de pescado).

Velice oblíbeným nápojem bývá sangría, rovněž místní víno rosé stojí za ochutnání. Nejtypičtější specialitou je banánový likér.

Hlavní jídlo v restauraci stojí zhruba 900 peset, šálek kávy 200 peset a pivo od 300 do 400 peset.

Litr sangríi vyjde na 1000 peset, kopeček zmrzliny stojí 150 peset. Dva litry nealkoholického nápoje stojí asi 300 peset.

Recepty kanárské kuchyně

Papas Arrugadas

Menší, neoloupané brambory omyjeme a dáme vařit do směsi ze tří dílů vody a jednoho dílu hrubozrnné soli. Povaříme a slijeme. Brambory vaříme ještě pět minut do měkka, než se zbytek vody vyvaří. Na bramborách se vytvoří jemný povlak ze soli, díky kterému je jejich chuť znamenitá.

Mojo Picon

Dvě větší červené papriky a dva stroužky česneku nakrájíme na drobno a rozmixujeme ve čtvrt litru oleje, jedním centilitrem octa a hrubozrnnou solí. Omáčku podáváme ke kanárským bramborám.

Ubytování

Ubytování v hotelech je možné po celý rok. Výhoda nižších cen mimo sezónu je snížena rizikem, že některá zařízení, například bary nebo diskotéky nejsou v provozu.

Gran Canaria

Playa del Inglés

Prázdninové středisko ležící u města Maspalomas sousedí s nádhernými písečnými dunami. Přímo z hlavní promenády vede cesta na 6 kilometrů dlouhou písečnou pláž.

Hotel Beverly Park – tříhvězdičkový hotel se nachází přímo u pláže a je na rozhraní San Augustin a Playa del Ingles. K hotelu patří bazén a brouzdaliště, restaurace a pár obchůdků. Pokoje jsou vybavené balkonem, koupelnou a WC.

San Augustin

Nedaleko od města Maspalomas se nachází rekreační středisko vzdálené pár metrů od písečné pláže, obklopené zelenými zahradami.

Apartmá flamboyan – dvouhvězdičkový komplex bungalovů ležící pár metrů od písečné pláže. V areálu se nachází 150 apartmá, restaurace, obchůdek s potravinami, bazén a terasa s barem. Bungalovy mají obytnou místnost, ložnici, koupelnu a WC.

Hotel Don Gregory – čtyřhvězdičkový luxusní hotel s recepcí, restaurací, barem, kadeřnictvím a butiky. Pokoje jsou vkusně zařízené, s klimatizací, koupelnou, WC, balkonem, televizí a minibarem.

Lanzarote

Costa Tequise

Pobřeží se rozléhá asi 7 kilometrů od hlavního města Arrecife a místní architektura nese stopy Cesara Manriqua, jenž navrhl nákupní středisko a restaurační komlex.

Apartmány Fortuna, El Trebol – dvouhvězdičkové apartmány nacházející se na Costa Tequise, zhruba 200 – 300 metrů od písečné pláže. Do komplexů apartmánů patří zábavní místnost s televizí, bazén, dětské brouzdaliště, bar a tenisové kurty. Pokoje jsou vybavené sociálním zařízením, telefonem a kuchyní.

Puerto del Carmen

Od Arrecife leží Puerto del Carmen asi 15 kilometrů a patří k největším prázdninovým centrům kanárských ostrovů.

Aparthotel Puertocarmen – moderní areál se skoro 150 apartmány patří k luxusnějším variantám ubytování. Pláž je odtud vzdálená 900 metrů. Vstupní hala s recepcí a barem uvítá návštěvníky, kterým je rovněž k dispozici bazén, terasa, dětské brouzdaliště a tenisový kurt. Apartmány mají kuchyňský kout, ložnici, obytnou místnost, koupelnu a WC a balkon.

Tenerife

Puerto de la Cruz

Jedno z nejstarších rekreačních center na světě. První turisté přijeli trávit dovolenou do Puerto de la Cruz před více než sto lety. V centru městečka se pod staletými vavříny scházejí místní Kanárčané.

Hotel Florida Tenerife – patří k luxusním čtyřhvězdičkovým hotelovým komplexům a je vzdálený asi 200 metrů od pláže Playa Jardin. Hotel nabízí restauraci, bar, kadeřníka a kosmetický salón.

Playa de las Americas

Krásná pláž s rozvinutým turistickým ruchem, odkud jezdí pravidelná lodní doprava na sousední ostrov la Gomera. Krásný rybářský přístav Los Cristianos je ideálním místem pro romantické procházky.

Hotel Gran Tinerfe – luxusní čtyřhvězdičkový hotel postavený nad písečnou pláží, jako jeden z mála hotelů přímo nad mořem. Hotel má vstupní halu, recepci, salónky, kosmetický a kadeřnický salón, casino a tři bazény se saunou, tělocvičnou a tenisovým kurtem. Pokoje jsou vybavené klimatizací, sociálním zařízením, telefonem, televizí a terasou.

Hotel Columbus – tříhvězdičkový hotel arabského stylu s apartmány, restaurací, barem, diskotékou a velkým bazénem. V apartmánech je ložnice, obývací pokoj, kuchyňský kout a koupelna s WC.

Fuerteventura

Corralejo

Půvabné městečko ležící asi 4 kilometry severně od dun. V Corraleju dochází ke kombinaci původní architektury s moderními rekreačními zařízeními.

Apartmány San Valetnin – dvouhvězdičkové apartmány v klidné části města, k nimž patří restaurace, supermarket, bazén a brouzdaliště. Hezké apartmány mají kuchyňský kout, ložnici, obývací místnost, koupelnu a WC. Pláž je vzdálená necelých 500 metrů a k písečným dunám Dunas de Corralejo to je asi 1,5 kilometru.

Jandia

Polostrov Jandia, kde se nachází luxusní letovisko nedaleko dlouhé písečné pláže s bílým pískem.

Hotel Riu Calypso – čtyřhvězdičkový hotel s restaurací a atriovými výtahy, jehož pokoje jsou klimatizované, vybavené televizí, minibarem a koupelnou s WC. K hotelu patří velký bazén obklopený palmami.

La Palma

Santa Cruz

Přímo v historické části hlavního města se naskýtá možnost ubytování v hotelech, preferovaná jsou především turisty se zájmem o pěší turistiku.

Hotel Maritimo – tříhvězdičkový hotel přímo v centru města s kavárnou, restaurací a dobře vybavenými pokoji s televizí, telefonem a rádiem.

La Gomera

Playa de Santiago

Jihovýchodně od hlavního města San Sebastián se rozkládá téměř 20 kilometrů dlouhá pláž Playa de Santiago.

Hotel Jardin Tecina – čtyřhvězdičkový hotel byl postaven na lávovém výběžku v těsné blízkosti pláže. Hotelový komplex je obklopen velikou zahradou. K hotelu patří bazén s terasou na slunění, pokoje mají vlastní sociální zařízení, telefon, minibar a televizi.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .