0
0

Loket nad Ohří je malebné městečko v karlovarském kraji, najdete tam nejen hrad Loket, ale i další památní budovy a stavby. Radnici, Sloup Nejsvětější Trojice, Černou věž a jiné pozoruhodnosti. Když vám po jeho prohlídce zbude nějaký čas,  domů se ještě nevracejte. I nedaleké okolí nabízí pozoruhodné věci k vidění. Vydejte se do Karlových Varů, do Bečova nad Teplou, na Andělskou horu, do obce Prameny a ještě dál.

 

Do Karlových Varů pro léčebný doušek

Být ve městě Loket nad Ohří a nezavítat jen do 6 kilometrů vzdáleného lázeňského města Karlovy Vary by byla velká škoda. Pro léčebný doušek minerální vody můžete zamířit ke kolonádám. Navštívit musíte  Vřídlo, které se nachází uprostřed lázeňské zóny, k nahlédnutí je i prostředí podzemních vřídel, která zásobují celý karlovarský komplex. Za návštěvu stojí i muzeum Becherovky, která je tradičním bylinným likérem Karlovarska. Po prohlídce města ještě nezapomeňte vylézt na rozhlednu Diana, která stojí uprostřed karlovarských lesů a z které budete mít výhled na celé Karlovy Vary. Tak se alespoň ujistíte, že jste v Karlových Varech nic neopomněli.

 

Do Bečova nad Teplou podívat se na šibenici

Z městečka Loket nad Ohří se můžete podívat i do 12 kilometrů vzdáleného Bečova nad Teplou. Pokud milujete historicky cenné budovy, bude se vám tam líbit. Hodně domů v tomto městě pochází období baroka a klasicismu. Dominantou města je však rozsáhlý komplex hradu a zámku, který se nad městem tyčí. Příjemnou procházku si můžete udělat ve Slavkovském lese a pak zavítat třeba na  Šibeniční vrch, kde se dosud zachovala základna šibenice, která v minulosti sloužila pro popravy.

 

Do Andělské hory opět za památkami

I přesto, že jste v Lokti a v Bečově nad Teplou hrady již shlédli, jistě se nebudete zlobit, když si pro vás obec Andělská hora přichystá další hrad se stejnojmenným názvem. Dnes už se jedná spíše jen o zříceninu, ale i tak je na ni hezký pohled. V Andělské hoře mimo jiné uvidíte i další historicky cenné budovy a jeden strom vás tam zaujme více než ty ostatní. Konkrétně je to Schillerův dub, který byl vysazen na počest německého básníka Fridricha Schillera.

Okolí města Loket nad Ohří však nabízí mnohem více. Pozoruhodná je obec s názvem Prameny, národní přírodní památka Křížky i vesnička Hřebeny.

Obrázky
Místa na mapě
Loket, Česká republika
Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .