0
0

Pokud člověk hledá odpočinek a relaxaci, mohu jen doporučit Tureckou riviéru v kombinaci s výletem do termálních lázní v oblasti Pamukkale. Na jednom místě si tak můžete užít slunce, moře a překrásné pláže na pobřeží a ve vnitrozemí zas pozoruhodné přírodní krásy. Dovolenou jsem absolvoval před pár dny a byla to učiněná radost.

Odpočinek na pláži nebo v hamammu

Oblast na jižním pobřeží Malé Asie je plná nádherných pláží, a proto je oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi a všechny, co si chtějí odpočinout. Centrem riviéry je Antalya, město s historií dlouhou více než dvě tisíciletí, které nabízí jak turistické moderní aktivity, tak i tradiční turecké lázně, zvané hammam. Mezi letoviska v oblasti Turecké riviéry patří Kemer, Belek, Side Incekum a Alanya. Turecká riviéra má také výhodnou polohu pro cestu do vnitrozemí.

Podle mnohých je velmi zajímavým místem Turecka v jihozápadním vnitrozemí – Pamukkale aneb v překladu „bavlněný zámek“. Jde o svah pokrytý sněhově bílým traventinem skutečně vzhledem připomíná kopec nebo hrad bavlny. Rozloha teras je 2 700 metrů na šířku a okolo 200 metrů na výšku. Pamukkale nabízí pohled na snovou krajinu, která se skládá z minerálních lesů, zkamenělých vodopádů a bělostných teras. Toto místo vznikalo celá tisíciletí díky vysoce mineralizované vodě, která vyvěrá z vršku hory. Prameny termálních vod postupně rozpouštějí z travertinu uhličitan vápenatý. Ten se při odpařování vody ukládá a tak vymodeloval fantastické útvary a jiskřivě bílé kaskády přírodních bazénů obklopených stalaktity, které jsou jednou z největších turistických atrakcí v Turecku. Tento přírodní skvost je zapsán na seznamu památek UNESCO. V jezírkách se můžete procházet jen bez bot a termální voda bude sahat po kotníky. Více není dovoleno, a proto je v okolí mnoho hotelů, které jsou na termální vodu napojené a nabízí tak celodenní koupel v rozlehlých bazénech.

Absolvoval jsem i výlet do nedalekých lázní. Na konci 2. století před n. l. založila dynastie Attalids termální lázně Hierapolis, které se staly jedněmi z nejznámějších v tehdejším starověkém světě. Dnes se zde nachází zřícenina lázní, chrámů a řeckých památek. V okolí je mnoho termálních hotelů, které nabízí koupání v termální vodě obohacené o minerály a kalcium o teplotě 35 C°. Relaxace v termální vodě s výhledem do okolí je blahodárná pro tělo i duši. Cestu jsem podnikl v rámci relaxačního týdenního pobytu u cestovky opravdu levno.

A jak vůbec pobytovo-poznávací zájezd probíhal?

Nejprve jsme dva dny relaxovali na Turecké riviéře a poté jsme odjeli do centrální části Turecka navštívit Pamukkale a překrásné travertinové terasy. Zbytek dne a následující den jsme strávili v termálním hotelu v termálních bazénech, dokončení osmidenního pobytu je opět na Turecké riviéře u Středozemního moře v pětihvězdičkovém hotelu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .