0
0

Na přelomu července a srpna jsem byla na dovolené u moře v Tunisku. Čím začít. Je toho dost, ale bohužel převažují negativní pocity. Do Tuniska už nikdy.

Vše začalo již na letišti. Normálně vystoupíte z letadla, projdete kontrolou a čekáte na kufry. V Tunisku vylezete z letadla a pokud jste Tunisko navštívili poprvé, nastává chaoz. Nikdo nám neřekl, že se vyplňuje nějaké vízum a jak to vůbec vypadá, tudíž vypukla všeobecná panika. Navíc měli značný nedostatek těch papírů a my dostali vízum v němčině. Super vyplňovat něco takového, když neumíte německy ani slovo. Nakonec jsme to ale společnými silami zvládli s ostatními cestujícími, nic jiného nám taky nezbývalo.

Jsme v autobuse cestou do hotelu. Místo delegátky nás doprovází animátorka, která neumí francouzky!, řidič zase neumí anglicky. Výborná kombinace. Něco se ale stalo, protože stojíme před naším hotelem a nikdo nám neotvírá bránu. Bez jakéhokoliv slova najednou odjíždíme a stavíme u druhého hotelu, kdy s půlou cestujících vystoupí i animátorka a opět nepadlo ani slovo. Vracíme se zpátky k našemu hotelu, nyní bez kohokoliv, kdo zastupuje cestovní kancelář. Nakonec se dozvídáme, že manažeři hotelu si nepředali peníze a proto nás nechtějí pustit. Toto nám překládá naše česká spolucestující, která uměla francouzsky. Nakonec nás ale ubytovali. Hotel je rozsáhlý, ale po chodbách je tma.

Kdybych měla psát o hotelu, byla bych tu ještě dlouho. Takže ve zkratce. Jejich směnárna okrádá, nesměňuje podle přesného kurzu, nemají nazpět drobné za služby a v polovině týdne už ani nemají žádné peníze na směnění a posílají nás bůhvíkam do banky, které má otevřeno jen do třičtvrtě na dvě. Personál nekvalifikovaný, jste rádi, když vás neohodí zbytky jídla při sklízení ze stolu, špinavé příbory, nedostatek skleniček a hlavně, barely s balenou vodou doplňují kohoutkovou vodou, takže si užijete hezké chvilky na záchodě. Z kohoutkové vody vyrábí i led do drinků. Pokud už do Tuniska vyrazíte, rozhodně NEDOPORUČUJI hotel Solarus Imperial Park, který se vydává za čtyřhvězdičkový.

Tunisané pořád otravují, když s nimi smlouváte a usmlouváte nějakou nižší částku, ale nemáte peníze přesně, nečekejte, že vám drobné vrátí. Seberou bankovku a jsou vmžiku pryč. Klidně vám vlezou i do peněženky, kterou vytáhnete z kapsy a vezmou si co chtějí a jsou tak rychlí, že ani nestihnete nijak zareagovat. Pokud se tomuto chcete vyhnout, chodťe nakupovat do obchodů s fixed prices, ušetříte si nervy i peníze.

Jediné, co bylo pěkné a co musím pochválit, bylo krásné čisté moře. Kdyby bylo moře špinavé, asi bych to tam nepřežila.

Bylo by toho i víc, ale radši se svým vyprávěním už skončím, protože začínám být už akorát naštvaná. Tunisko si mě nezískalo a už se tam nevrátím. Zůstanu u Evropy.

Fotky vám ale ukážu, na fotkách to vše vypadá krásně. Kdybych vám ukázala jenom fotky a nepřidala žádný komentář, žili byste v iluzi, jakou jsem měla báječnou dovolenou 😀

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .