0
0

Na severovýchodě Asturie se nachází malá vesnička Tresgrandas, kde žije asi jen stovka stálých obyvatel. Osídlení této oblasti je známo již od pradávna. V minulosti byla vesnice známá především jako nezávislý velrybářský přístav. Postupem času se díky rozvoji turistického ruchu stala oblíbeným a hojně navštěvovaným místem severního Španělska.

Tresgrandas má ideální polohu pro poznávání této části Asturie. Z vesničky Tresgrandas se můžete vydat také do 38 km vzdáleného pohoří Picos de Europa, které vyhledávají především milovníci pěší turistiky. Vápencový masív Picos de Europa se zvedá do výšky přes 2 600 metrů nad mořem pouhých 25km od pobřeží. Tento národní park je ideálním místem pro milovníky horské turistiky a horolezectví. V jeho krásné přírodě žijí medvědi, kamzíci, divočáci, vlci, supi a orel královský. Podniknout zde můžete výlety nejrůznějších délek a náročností.

Pokud byste se chtěli vydat za poznáním dalších zajímavých míst tohoto kraje, určitě nevynechejte návštěvu Santanderu nebo města San Vicente de la Barguera. Dobrodružnější povahy se mohou vydat po 2,5 km dlouhé stezce Paseo de San Pedro vedoucí mezi útesy do jedinečné vesničky Poo. Zde je k vidění gotický kostel La Basílica stojící na náměstí Plaza de Cristo Rey. Na své si zde přijdou milovníci jezdectví a kanoistiky. Vydáte-li se směrem proti proudu řeky Carrocedo, dojdete k vyhlášeným restauracím, které lákají svými chutnými a voňavými pokrmy.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .